Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  februāris

  Haralds, Almants

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8445

  USD: 1.0513

Ražošana

Bertolts Fliks

Foto: Kristians Putniņš, Dienas Mediji

Fliks ar Latvijas tiesu neapstāsies  1

Tiesas lēmums noteikt aizliegumu atsavināt airBaltic bijušā prezidenta Baltijas aviācijas sistēmu daļas, ir nokavēts.

Tādu secinājumu var izdarīt, pamatojoties uz faktu, ka jau kopš šā gada 6. februāra 100% SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) kapitāldaļas pieder Latvijas Krājbankas meitaskompānijai SIA Atlantijas biroji. DB 09.02.2012. jau rakstīja, ka šāda īpašnieku nomaiņa notikusi, jo Krājbankas administratoram KPMG Baltics bijušas bažas par ķīlas vērtības samazināšanos. Līdz ar to BAS mainījās ne tikai īpašnieki - bijušais airBaltic prezidents Bertolts Fliks un Taurus Asset Management Limited -, bet arī juridiskā adrese un valdes locekļi.

Tiesa arī liegusi jaunieceltajiem BAS valdes locekļiem Jānim Bankovam un Edijam Ziediņam saimniekot uzņēmumā, proti, pieņemt un atlaist darbiniekus, izsniegt pilnvaras, izsniegt un saņemt aizdevumus un slēgt darījumus, kuru apjoms pārsniedz 1 000 Ls. Tāpat šīm amatpersonām aizliegts pārstāvēt BAS tiesvedībās, kā arī rīkoties ar uzņēmuma mantu un uzņemties saistības BAS vārdā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas izpildu raksts B. Flika prasības nodrošināšanai ir iesniegts Uzņēmumu reģistram (UR) attiecīgu liegumu uzlikšanai, tomēr pagaidām tas nav noticis. «Jā, piektdien UR ir saņemts tiesas lēmums par aizlieguma atzīmes ierakstīšanu UR - aizliegt komercreģistrā veikt ierakstus par B. Flikam piederošo BAS kapitāla daļu atsavinājumu, kas veikts, izlietojot par labu Krājbankai nodibinātās komercķīlas, kā arī aizliegt Krājbankai izlietot komercķīlas, taču valsts notāram lēmums jāpieņem līdz februāra beigām,» situāciju skaidro UR galvenais valsts notārs Ringolds Balodis. Viņš nenoliedz, ka situācija ir sarežģīta, jo lieguma uzlikšana B. Flikam piederošo BAS kapitāldaļu atsavināšanai juridiski nav iespējama - šai personai tāds pēc Komercreģistra ierakstiem vienkārši nepieder. «Krājbanka jau ir izlietojusi savas komercķīlas tiesības, un par to ir attiecīgs paziņojums UR, jo noteiktajā termiņā šādu tiesību izlietošana tiesā netika apstrīdēta,» tā uz jautājumu, vai komercķīlas izmantošanas tiesību apstrīdēšanas termiņš nav beidzies, atbild R. Balodis.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Saistītie raksti

Reklāma