«Es esmu bijis ar airBaltic kopš tās pirmssākumiem. airBaltic man ir kā bērns.»

Ar tādiem vārdiem bijušais airBaltic prezidents Bertolts Fliks paziņojis par savu atkāpšanos no airBaltic vadītāja amata. «Es konsultēju Latvijas valdību aviokompānijas dibināšanas jautājumos deviņdesmito gadu vidū. Pēcāk aizvadīju vairākus vētrainus gadus aviokompānijas padomes priekšsēdētāja amatā līdz 2002.gadam. Šajā gadā es kļuvu par airBaltic izpilddirektoru un pēdējo gandrīz desmit gadu laikā esmu izveidojis lielisku vadības komandu, ar kuru kopīgi esam attīstījuši airBaltic par izcilu un starptautiski atzītu uzņēmumu,» konstatē B. Fliks, piebilstot, ka no amata atkāpjas šodien parakstītās akcionāru vienošanās dēļ.
«Mēs esam attīstījušies no mazas, dārgas aviokompānijas, kādi bijām 2002.gadā, par vienu no vadošajām aviokompānijām inovāciju ziņā un pilnīgi noteikti – tirgus līderi Ziemeļeiropā,» norāda B. Fliks, paužot savu pateicību gan airBaltic darbiniekiem, gan pirmajam prezidentam Kjelam Fredheimam, padomes locekļiem Larsam Lindgrēnam, Gunnāram Reitānam un Edmundam Krastiņam, kā arī Arnim Muižniekam no Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta, Mārim Gorodcovam no Civilās Aviācijas aģentūras, Tālim Linkaitim un Jānim Naglim. «Tāpat vēlos pateikties airBaltic pasažieriem, kuri izmanto mūsu pakalpojumus. Mēs ceram, ka kalpojam jums labi,» savu atvadu vēstuli noslēdz B. Fliks.

DB jau rakstīja, ka pirmdien vakarā oficiāli parakstīta vienošanās par airBaltic glābšanu. Saskaņā ar to tiek izbeigts valstij neizdevīgais akcionāru līgums un veikti nepieciešamie ieguldījumi aptuveni 100 miljonu latu apmērā lidsabiedrības pamatkapitālā. Vienošanās paredz valsts proporcionālu līdzdalību airBaltic pamatkapitāla palielināšanā - valsts aizdevuma piešķiršanu airBaltic ne vēlāk kā 2011.gada 14.oktobrim 16 miljonu latu apmērā, ja ir izpildīti vairāki priekšnosacījumi: atsaukts tiesiskās aizsardzības pieteikums Rīgas rajona tiesā; pilnībā dzēstas 59 110 akcijas, kuras pašreizējais lidsabiedrības menedžments pārdeva noslēpumainam finanšu investoram. B. Fliks vēl arvien ir airBaltic līdzīpašnieks- viņam pieder 50% Baltijas aviācijas sistēmu akcijas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra