Notikušajā lidsabiedrības airBaltic akcionāru sapulcē uzņēmuma akcionārs - Latvijas valsts – neesot bijusi gatava pieņemt nekādu lēmumu saistībā ar pamatkapitāla palielināšanu, norādīts Bertolta Flika izplatītajā paziņojumā.

Viņš atzīmē: «Šādos ignorances apstākļos nav alternatīvu - airBaltic valde jau 19.augustā sasauks padomes sēdi, kuras darba kārtībā būs tikai viens jautājums saskaņā ar statūtiem - par būtiskām izmaiņām Sabiedrības komercdarbībā.»

DB jau rakstīja, ka Satiksmes ministrija saņēmusi a/s Air Baltic Corporation padomes lēmumu, kurā airBaltic valde piedāvā uzņēmuma pamatkapitālu palielināt par 63,68 milj. Ls. No kuriem 30 milj. Ls būtu jau LVRTC un BAS īpašumā esošo obligāciju konvertācija, bet pārējā daļa būtu apmaksa naudā.

Nauda esot nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības turpmāku darbību un attīstību, teikts paziņojumā. Valsts pārstāvji sabiedrības airBaltic padomē uzskatot, ka nepieciešami papildus ieguldījumi vismaz 60 milj. Ls apmērā, neskaitot esošo obligāciju konvertāciju.

«Šobrīd nacionālajai lidsabiedrībai ir pats zemākais pamatkapitāls un pašu kapitāls, salīdzinot ar citām Eiropas aviokompānijām, lai nodrošinātu tās turpmāku darbību un attīstību ir nepieciešams ieguldīt papildus finanšu līdzekļus,» atzīmēts ministrijas paziņojumā.

Akcionārs saņēmis arī neauditētu 2010.gada pārskatu, kurā uzrādīti airBaltic zaudējumi 34,2 milj. Ls apmērā. Satiksmes ministrs uztur spēkā iepriekš pausto, ja valdība izšķiras saglabāt vairākumu aviokompānijā, tad pamatkapitāla palielināšana jāskata komplektā ar akcionāru līguma nosacījumu maiņu, nosakot valstij kā lielākajam akcionāram veto tiesības, bāzes lidostu Rīgā un valdi ar diviem valsts puses pārstāvjiem tajā.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis nosūtījis arī premjeram Valdim Dombrovskim vēstuli, kurā aicināts nevilcināties un pieņemt lēmumu par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu, jau 17.augustā sasaucot valdības ārkārtas sēdi šajā jautājumā.

Savukārt V.Dombrovskis pārmet satiksmes ministram vilcināšanos saistībā ar Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic situācijas risināšanu un pieļauj iespēju vērtēt U.Auguļa atbilstību amatam.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra