airBaltic vadītājs un viens no līdzīpašniekiem Bertolts Fliks šodien neieradīsies uz valdības sēdi, kurā viņam būtu dota iespēja skaidrot jautājumu par situāciju aviokompānijā.

B.Fliks ar advokātu starpniecību atsūtījis Ministru prezidentam vēstuli, kurā prasa valdības garantijas, ka, ierodoties, netiks arestēts, Db.lv atzina Ministru prezidenta Valda Dombrovska preses sekretārs Mārtiņš Panke, gan piebilstot, ka teorētiski B.Fliks vēl var ierasties. Uz jautājumu, vai valdība dod un vai dotu šādas garantijas, M.Panke atzina, ka, saskaņā ar likumu, tiesībsargājošās iestādes darbojas neatkarīgi no valdības, valdības kompetencē nav iejaukties tiesībsargājošo iestāžu darbībā.

«Līdz ar to prasīt valdībai šādas garantijas ir absurdi,» tā viņš. BAS pārstāvis Juris Pētersons Db.lv atzina, ka BAS rīcībā nav informācijas, ka B.Fliks ieradīsies uz valdības sēdi, turklāt BAS šādu uzaicinājumu nav saņēmis.

B.Fliks iepriekš pārmeta V. Dombrovskim par to, ka viņš neatsaucas uz aicinājumu tikties ar airBaltic privāto akcionāru Baltijas aviācijas sistēmas (BAS), lai viestu skaidrību par valsts plāniem attiecībā uz tai daļēji piederošo lidsabiedrību.

«Ministru prezidents pagaidām nav iepazinies ar šo B. Flika paziņojumu, tāpēc komentēt to nevar, taču Flika kungs ir aicināts ierasties uz nākamo valdības sēdi 5. jūlijā un sniegt savus paskaidrojumus, jo valdībai ir ļoti daudz neskaidru jautājumu saistībā ar airBaltic. Diezvai to varētu apzīmēt kā «neatsaukšanos tikties ar Bertoltu Fliku»,» iepriekš Db.lv norādīja M. Panke.
«Viens ir skaidrs, ka uzņēmuma saimnieciskās darbības rezultāti neatbilst tam biznesa plānam, vadības stratēģijai, kuru B.Fliks prezentēja pērn, kad mēs lēmām par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu. Līdz ar to būs jālemj par B. Flika atbilstību. Attiecīgi esam aicinājuši B.Fliku uz valdības sēdi paskaidrojumu sniegšanai un lai detalizēti izskaidro uzņēmuma finansiālo situāciju,» iepriekš Db.lv teica V. Dombrovskis.

Jautāts, vai B.Fliks ieradīsies Latvijā, jo airBaltic vadītājs kopš dienas, kad KNAB veica kratīšanu airBaltic birojā uzturas Berlīnē, premjers atzina: «paskatīsimies» un piebilda, ka katrā ziņa «esam snieguši vēstuli, lūdzot sniegt papildu informāciju un atbildēt uz papildu jautājumiem. Kad runa bija par pamatkapitāla palielināšanu, B. Fliks labprāt nāca uz valdības sēdi». Vēl premjers atzīmēja problēmu, ka B. Fliks cenšas sēdēt uz diviem krēsliem un uz abiem neklātienē, jo ir gan mazākuma akcionārs, gan arī valdes priekšsēdētājs, bet šajā gadījumā valdību B.Fliks vairāk interesē kā valdes priekšsēdētājs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra