Bertolta Flika uzņēmums Baltijas aviācijas sistēmas no airBaltic par preču zīmju lietošanu būtu iekasējis virs miljons latu gadā, ziņo Dienas bizness.

SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) konsolidētais 2009.gada pārskats liecina ne vien par milzīgām kredītsaistībām, kas izmantotas aizdevuma izsniegšanai pašam B.Flikam airBaltic akciju iegādei, bet arī par nodomiem gūt ieņēmumus no airBaltic par preču zīmju lietošanu.

DB jau vēstīja, ka 2009.gada nogalē a/s airBaltic Corporation (airBaltic) par 9,136 milj. Ls pārdeva airBaltic un ar to saistītas piecas preču zīmes B.Flika uzņēmumam BAS, kas par šīm preču zīmēm var norēķināties līdz 2010.gada 31.decembrim. Gan airBaltic padomes, gan valsts pārstāvji pinās paskaidrojumos par to, vai airBaltic jāmaksā par preču zīmju lietošanu, tomēr BAS gada pārskatā skaidri norādīts, ka jau pēc lēmuma 2009.gada decembrī BAS aprēķinājis maksu 93,5 tūkst.Ls apjomā, par ko janvārī bija plānots piestādīt rēķinu airBaltic, un līdz to šie ieņēmumi jau uzrādīti uzkrātajos ieņēmumos 2009.gadā.

Tā kā airBaltic gada pārskatā minēts, ka par airBaltic un airBaltic.com preču zīmēm airBaltic maksā mainīgu licences ikmēneša maksu un pieņemot, ka vidējā summa par licencēm varētu būt 95 tūkst.Ls un vairāk, tad gadā BAS no airBaltic bija iecerējis saņemt vismaz 1,14 milj.Ls. Tādējādi, iespējams, līdz šā gada jūlija beigām vien BAS no airBaltic jau saņēmis ap 700 tūkst.Ls, kas tagad, līdz ar satiksmes ministra Kaspara Gerharda un B.Flika panākto vienošanos atcelt preču zīmju pārdošanas darījumu, BAS varētu būt jāatmaksā airBaltic. airBaltic pārstāvis Jānis Vanags zināja stāstīt, ka minētā summa neatbilst patiesībai, bet neatklāja, kāda tā īsti ir.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra