Dienas Bizness

 • 23 svētdiena,
  aprīlis

  Jurģis, Juris, Georgs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Fliks: satiksmes ministrs zināja par darījumu  18

airBaltic zīmola pārdošanas darījums SIA Baltijas aviācijas sistēmas ar satiksmes ministru Kasparu Gerhardu (TB/LNNK) esot apspriests vismaz trīs reizes, raidījumā 900 sekundes norādīja Bertolds Fliks.

«Par šo darījumu es personīgi runāju ar K.Gerhardu valsts sekretāra klātbūtnē un K. Gerhards to atbalstīja,» stāstīja B.Fliks.

B.Fliks arī norādīja, ka vēl neprecīza informācija esot, ka satiksmes ministrs esot kaut kā panācis, ka zīmols tiek dots atpakaļ. Nekad neesot bijis plānots, ka zīmols pastāvīgi paliek ārpus airBaltic. airBaltic jebkurā brīdī esot iespējams saņemt zīmolu atpakaļ, ja darījuma rezultātā finanšu rādītāji airBaltic nepasliktināsies. Līdz ar to darījums vērtējams kā ļoti izdevīgs, jo zīmola pārdošanas mērķis esot bijis – uzlabot finanšu rādītājus.

«Zimols jau nav nekāda manta, ko var likt koferī un aiznest citur, jo zīmolam bez airBaltic arī nav nekāda vērtība. Darījums bija vairāk vai mazāk grāmatvedības risinājums, protams, līdz ar to airBaltic ienāk arī nauda, jo par zīmolu tiek maksāti 15 milj. eiro. Tanī laikā, kad darījums tika slēgts, kompānijai nauda bija ļoti vajadzīga,» uzsvēra B.Fliks.

Viņš raidījumā skaidroja, ka zīmols patlaban pieder uzņēmumam Baltijas aviācijas sistēmas, tad, kad finansu rādītāji airBaltic atļaus, uzņēmums paziņos par gatavību paņemt zīmolu atpakaļ.

«Kopš esmu stājies amatā, kompānijas vērtība ir palielinājusies 15 reizes. Nākamgad Centrālajā Eiropā airBaltic būs lielākā aviokompānija. Es domāju, ka nav šaubu, ka mēs esam strādājuši ārkārtīgi veiksmīgi,» norāda B.Fliks
 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  11

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma