Divsimt tūkstoši latu par 47,2% airBaltic akciju ir neadekvāti zema summa, un šajā situācijā valdība, kā arī Latvijas Krājbankas administrators, rīkojušies pretēji bankas noguldītāju un lidsabiedrības interesēm.

Tā savā paziņojumā medijiem norāda Baltijas Aviācijas sistēmu (BAS) akcionārs Bertolts Fliks, informējot, ka valdības rīcības rezultātā vērtīga darījuma iespēja gājusi secen, neļaujot Krājbankai gūt ievērojami lielākus ienākumus par tajā ieķīlātajām airBaltic akcijām.

Pēc Flika teiktā, BAS patlaban analizē situāciju un vērtēs, kādus tiesiskus soļus spert savu akcionāra tiesību aizstāvībai šajā jautājumā.

Fliks norāda, ka BAS no Satiksmes ministrijas nav saņēmusi informāciju par akciju pārņemšanu un to, ka pamatojums šādam solim minēta finanšu konsultanta Prudentia veikta analīze un konsultanta, kā arī Satiksmes ministrijas, konstatēti riski airBaltic turpmākai attīstībai un valsts interešu aizstāvībai saistībā ar Snoras bankas maksātnespēju un Latvijas Krājbankas darbības apturēšanu, jo tām esot izšķiroša ietekme BAS maksātspējas nodrošināšanā.

Fliks skaidro, ka BAS rīcībā nav Satiksmes ministrijas vēstules un ministrijas konstatēto risku skaidrojuma saistībā ar šo situāciju. BAS arī nav bijusi izdevība iepazīties ar konsultantu analīzēm.

«BAS līdz šim ir pildījis visas saistības, kas izriet no airBaltic akcionāru 3. oktobra vienošanās, tai skaitā oktobrī veicis ieguldījumu 14 miljonu latu apmērā airBaltic operatīvās darbības nodrošināšanai. BAS vienmēr ir bijis gatavs pildīt noslēgto vienošanos starp airBaltic akcionāriem,» savā paziņojumā norāda Fliks.

Jau ziņots, ka vakar, 30. novembrī, Satiksmes ministrija uz pirmpirkuma tiesību pamata iegādājās Latvijas Krājbankai ieķīlātās aviosabiedrības airBaltic mazākuma akcionāram BAS piederošās airBaltic akcijas, par tām samaksājot 224,5 tūkstošus latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra