Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Fliks veidos leišu «vietējo» aviokompāniju  14

Gan Baltijas Aviācijas sistēmu (BAS) aviosabiedrība, gan airBaltic darbosies vienā reģionā, bet ar atšķirīgiem biznesa modeļiem, sniedzot pakalpojumus divos atšķirīgos tirgos.

To Db.lv skaidroja BAS mediju komunikāciju pārstāvis Juris Pētersons, norādot, ka sakarā ar lielo interesi par BAS plāniem Lietuvā nolēmis arī Latvijas medijiem sniegt plašāku informāciju par šo projektu. «Uzskatām Lietuvu par perspektīvu tirgu, kurā iespējama dinamiska izaugsme, tādēļ pieņemts lēmums par ieguldījumu jaunas lidsabiedrības izveidē. Lietuvā šobrīd nav vietējās aviokompānijas, un jāsaprot, ka agrāk vai vēlāk šī niša tiktu aizpildīta,» skaidro J. Pētersons.

Aviokompānija Lietuvā būšot jauna, nākamās paaudzes, lidsabiedrība, kuras darbības modelis vairāk līdzināsies zemo izmaksu lidsabiedrībām. Kompānija klientiem piedāvās vienas klases sistēmu, kur katrs pasažieris varēs izvēlēties tikai sev vēlamos un nepieciešamos pakalpojumus, skaidro BAS pārstāvis. Jāpiebilst, ka arī ariBaltic pirms dažām dienām tika nominēta balvai par pasaules labāko zemo cenu aviokompāniju.

Baltijas aviācijas sistēmas jaunajā lidsabiedrībā Lietuvā būs tikai viens no līdzīpašniekiem. Lidsabiedrību vadīs Kristians Kirhheiners, aviācijas nozares profesionālis ar 25 gadu pieredzi, kurš strādājis daudzus gadus SAS, arīvadot aviokompāniju airBaltic.

Lidsabiedrība plāno uzsākt lidojumus 2011.gada aprīlī, gadam noslēdzoties, lidojot uz vairāk nekā 10 galamērķiem. Sākotnējās investīcijas plānotas 1 miljona eiro apjomā, nākamajos gados sasniedzot 20 miljonus.

 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma