Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Foto: REUTERS/SCANPIX

Flybe izpilddirektors: Eiropas aviācijas nozari gaida lielas pārmaiņas  1

«Domāju, ka ir gaidāma nozīmīgu konsolidācijas procesu fāze, kas pārsniegs pēdējo desmitgažu laikā pieredzēto.»

Tā uz laikraksta Diena jautājumu par to, kādi būtiski procesi gaidāmi Eiropas aviācijas nozarē tuvāko gadu laikā, atbildējis Flybe izpilddirektors Eiropā Maiks Raters.

«Daudzas aviokompānijas sagaida patiešām ļoti grūti laiki, kas izriet no lēnākas izaugsmes, sašaurināšanās ekonomikā un no pieaugošajām degvielas cenām. Daudzas neatkarīgas aviokompānijas pārņems lielāki pārvadātāji, un Eiropas aviācijas nozari gaida lielas pārmaiņas.

Mēs pērn kļuvām par biržā kotētu uzņēmumu, lai šādos apstākļos nodrošinātu pieeju finanšu resursiem,» skaidrojis Flybe izpilddirektors.

Vaicāts par ambīcijām, viņš atbildējis: «Mēs jau esam lielākais reģionālais aviopārvadātājs Eiropā. Mūsu darbības mērogs ir tāds, ka ļauj veikt apjomīgas investīcijas Ziemeļvalstu reģionā. Esam jau nopirkuši Somijas Finncomm, spēruši konkrētus ekspansijas soļus jaunos tirgos, piemēram, Igaunijā. Mūsu interese ir turpināt izaugsmi Zviedrijas un Dānijas tirgos, arī Latvijā un Lietuvā. Aviokompānijas ekspansiju mēs realizējam vai nu dabiskas izaugsmes ceļā, vai arī iegādājoties citas aviokompānijas. Starp citu, vairākām šī reģiona aviokompānijām patlaban vērojamas grūtības, un kādam citam tā, protams, ir iespēja.»

Lūgts pastāstīt sīkāk par citu aviokompāniju iegādes plāniem, Raters teicis: «Detalizēti šo informāciju nevaru komentēt, bet varu teikt, ka mums pašreiz ir aktīvas diskusijas ar divām aviokompānijām Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā.»

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma