Aviobiļešu rezervēšanas portāls Flysiesta.lv un Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic vienojušies par airBaltic biļešu tirgošanas atsākšanu portālā Flysiesta. airBaltic biļešu tirdzniecība tika apturēta pērnā gada jūnija beigās, kad radās šaubas par airBaltic darbības stabilitāti.

airBaltic biļešu pārdošana patlaban atsākta visos tirgos, kur darbojas Flysiesta.lv uzturētājs Interneto Partneris.

«Esam gandarīti par racionālas un efektīvas sadarības atsākšanu ar airBaltic,» norādīja JSC Interneto Partneris pārdošanas vadītājs Ignas Mikutis. Kompānijas paziņojumā viņš norādījis: Interneto Partneris «redz daudz pozitīvu pārmaiņu airBaltic darbībā, un kompānija ieguldījusi lielas pūles, lai optimizētu savu biznesu». «Kad airBaltic savā vadībā pārņēma Latvijas valdība un tika nomainīta uzņēmuma vadība, situācija aviokompānijā stabilizējās,» uzskata I. Mikutis.

Līdz šim airBaltic aviobiļetes veidoja ievērojamu, taču ne lielāko daļu no kopējā Flysiesta.lv pārdoto biļešu skaita, un patlaban vēl ir pāragri prognozēt, kā biļešu tirgošana uz Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic reisiem varētu ietekmēt Flysiesta biļešu pārdošanu, norādīja I. Mikutis.

Kompānija Interneto partneris, kurai Latvijā pieder avioreisu biļešu tirdzniecības vietne Flysiesta.lv pārtrauca airBaltic biļešu tirdzniecību visās 12 valstīs, kurās kompānijai ir savas aviobiļešu tirdzniecības vietnes internetā. Interneto partneris paziņoja, ka tāds lēmums pieņemts, ņemot vērā masu medijos parādījušos informāciju par iespējamo airBaltic maksātnespēju, savukārt pati aviokompānija jūnija beigās vēstīja, ka aizliegumu tirgot biļetes ir piemērojusi pati. 

Pēc pārdošanas pārtraukšanas airBaltic tirgus daļu savā starpā sadalīja citas aviokompānijas, un nedaudz populārāki šajā laikā kļuva lēti lidojumi uz dažādu valstu lidostām, teikts kompānijas Interneto partneris paziņojumā. I. Mikutis uzskata, ka airBaltic biļešu tirdzniecības atsākšana pozitīvi ietekmēs airBaltic biļešu pārdošanas rādītājus un tiem būtu jāatgriežas iepriekšējā līmenī.

Flysiesta.lv klientu vidū visbiežāk pieprasīti lēti lidojumi uz Londonu, Dublinu, kā arī Frankfurti, Maskavu, Oslo. Lielāko daļu šo galamērķu piedāvā arī airBaltic. No garākajiem maršrutiem vispopulārākie sasniedz Ņujorkas un Bangkokas lidostas. Šobrīd uzņēmumam Interneto partneris pieder aviobiļešu rezervēšanas portāli 13 Eiropas valstīs, tostarp Baltijas valstīs, Zviedrijā, Lielbritānijā, Polijā, Čehijā, Krievijā un Ukrainā. Uzņēmums piedāvā iegādāties vairāk nekā 400 aviopārvadātāju biļetes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra