Pēc abpusējas vienošanās VRZ Zasulauks darbu pārtraukušais bijušais VAS Pasažieru vilciena (PV) valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds neuzskata, ka būtu lielākais kauna traips uzņēmumā.

Pašam Freivaldam, kurš VRC strādāja par konsultantu, līdz galam nav saprotams, kāpēc darbs uzņēmumā bija jāatstāj. Skaidrs, ka fonā ir viņa noslēgtais līgums ar spāņu CAF par jaunu vilcienu iegādi. Taču bijušajam PV vadītājam nav zināms, kas tieši VRC vadībai nav viņa darbā paticis. Iespējams, ka tā ir drīzāk vēlēšanās novērst uzmanību no sevis, tā viņš.
 
Viņaprāt, daudz lielāku uzmanību nekā viņam kā konsultantam uzmanību vajadzētu pievērst VRC valdes priekšsēdētājam Mārtiņam Grestem. N. Freivalds uzskata, ka M. Greste ir klajā interešu konfliktā, jo, būdams PV valdē, arī pieņēmis lēmumus par PV meitas uzņēmuma VRC finansēm. Līdz ar to viņš divus gadus nedrīkstētu ieņemt vadošus amatus VRC. Freivalds pieļauj, ka Greste nesaņemtu izziņu no KNAB, ka neatrodas interešu konfliktā. Grestem patiesībā būtu amats jāatstāj un jāatmaksā saņemtā alga, tā Freivalds.
 
Jāatgādina, ka pērnā gada oktobrī Satiksmes ministrija atsauca M. Gresti no valdes locekļa amata PV. Tas bija saistīts ar faktu, ka Grestes iegādātā automašīna Mercedes-Benz divu gadu laikā kopš līzinga maksājumu nodošanas PV valstij piederošajam uzņēmumam izmaksājusi aptuveni 19 tūkstošus latu jeb aptuveni 785 latus mēnesī. Kā biznesa portālam Nozare.lv tolaik sacīja PV valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds, katru mēnesi par Grestes mašīnu uzņēmums maksā 410 Ls, savukārt saimnieciskā uzturēšana kopš 2009. gada septembra no uzņēmuma prasījusi vēl 9000 Ls. Vienotības Ētikas komisija izvērtēja Grestes rīcību un secināja, ka viņš pārkāpis divus apvienības Ētikas kodeksa punktus.
 
Pašreizējā PV valde Arta Birkmaņa vadībā tika iecelta šā gada maijā. Pirms tam kopš 2011. gada oktobra strādāja Freivalda vadīta valde, bet vēl agrāk – kopš 2009. gada augusta – PV valdi vadīja Židkovs, raksta Nozare.lv. VRC Zasulauks akcionāri ir PV ar 51% un RVR ar 49%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra