Latvijas aviokompānija airBaltic ir lētākais pārvadātājs no Rīgas, un konkurenti piedāvā vidēji augstāku cenu, šādu pārliecību šodien preses konferencē pauda lidsabiedrības izpilddirektors Martins Gauss.

Pēc viņa teiktā, vidējā biļetes cena ir virs 60 latiem. «Neesam dārgs pārvadātājs, piedāvājam zemas cenas no Rīgas,» sprieda uzņēmuma vadītājs.

Viņš norādīja, ka visos maršrutos ir ieviesta pamata cena, kas ir zemākā cena, notiek arī dažādas akcijas. Kopumā uzņēmums darot to pašu, ko konkurenti, un cenšoties ilgāku periodu piedāvāt zemas cenas, paaugstinot tās tieši pirms reisa.

Kopumā lidostā Rīga darbojas 17 aviokompānijas, un pasažieriem tiek piedāvātas iespējas doties uz 79 galamērķiem.

airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. Aviokompānija apkalpo vairāk nekā 60 galamērķus no Rīgas.

Pagājušajā gadā airBaltic strādāja ar 83 miljonu zaudējumiem, savukārt ieņēmumi bija 228 miljoni latu. Pērn pārvadāti 3,35 miljoni pasažieru.

Šā gada pirmajā pusgadā zaudējumi sasniedza 23 miljonus latu, bet ieņēmumi - 104,7 miljonus latu. Pirmajā pusgadā kopumā pārvadāti 1,41 miljons pasažieru. Gadu paredzēts noslēgt ar 33 miljonu latu zaudējumiem, 220 miljonu latu apgrozījumu un aptuveni trīs miljoniem pārvadātu pasažieru. Savukārt pie peļņas iecerēts atgriezties 2014.gadā, īstenojot restrukturizācijas plānu airBaltic ReShape.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra