Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic valdes priekšsēdētāja Martina Gausa atalgojumu ietekmē aviosabiedrības sasniegtie rezultāti.

Šorīt intervijā LNT rīta raidījumā 900 sekundes Gauss skaidroja, ka viņa algas apmērs mainās, jo to veido gan pamata alga, gan mainīgā algas daļa, kuras apmēru ietekmē dažādu izvirzīto rezultātu sasniegšana, piemēram, aviosabiedrības punktualitāte. Pērn atalgojums mazliet samazinājies.

Gausa amatpersonas deklarācija rāda, ka Gauss pagājušajā gadā par darbu airBaltic saņēma 844 048 eiro. Gadu iepriekš viņa alga sasniedza 935 225 eiro.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) iepriekš paudis, ka Satiksmes ministrija pēc auditorkompānijas KPMG Baltics atzinuma saņemšanas par lidsabiedrības airBaltic valdes darba izvērtējumu varētu vērtēt arī aviokompānijas vadītāja Gausa atalgojuma atbilstību padarītajam.

Gauss sacīja, ka šo auditu viņš gaida vairāk nekā jebkurš cits. Viņaprāt, airBaltic ir veiksmīgs uzņēmums, tomēr visu laiku ir šaubas par padarīto. Tāpēc aviosabiedrības valdes priekšsēdētājs cer, ka audits uzrādīs labu rezultātu.

Pēc Gausa domām, uzņēmumam ir labas iespējas atrast stratēģisko investoru, jo airBaltic pašlaik ir īsts veiksmes stāsts. Uzņēmums strādā ar peļņu, tiks kapitalizēts aizņēmums, aug pasažieru skaits, drīzumā aviosabiedrībai būs jaunas lidmašīnas, kas ļaus atvērt jaunus galamērķus.

airBaltic 2014.gadā strādājusi ar 254 179 669 eiro apgrozījumu un 10 668 043 eiro peļņu, liecina Firmas.lv informācija. Apgrozījums ir nedaudz - par 8% - samazinājies, salīdzinot ar 2013.gadu, kad aviokompānija apgrozīja 278 805 614 eiro.

Savukārt peļņa ir pieaugusi vairāk nekā piecas reizes, salīdzinot ar 2013.gadu, kad tā bija 2 020 506 eiro.

AS Air Baltic Corporation ir dibināta 1995.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 82 634 635 eiro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra