Dienas Bizness

 • 24 piektdiena,
  februāris

  Diāna, Dina, Dins

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8463

  USD: 1.0573

Ražošana

Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektors Ģirts Greiškalns.

Ģirts Greiškalns: kāpēc valstī ir nepieciešama osta?  12

Rīgas brīvostā šobrīd ir izveidojusies unikāla situācija atiecībā uz dialogu starp ostu un uzņēmējiem. Uzņēmumi norāda, ka ir problēmas sadarbībā ar brīvostu, ka tur notiekošās procedūras nav caurskatāmas, ka netiek risināti būtiski jautājumi.

Arī dažādi starptautiskie vērtējumi rāda, ka situācija Latvijā šajā jomā pasliktinās. Tajā pašā laikā ostas pārvalde nāk klajā ar saviem datiem par kravu pieaugumiem, intervijā žurnālam Lietišķā diena norāda Ārvalstu investoru padomes Latvijā ģenerāldirektors, jaunieceltais Rīgas brīvostas valdes loceklis Ģirts Greiškalns.

Viņš apgalvo, ka pašreizējā brīdī minētās neskaidrības dēļ esot faktiski neiespējami vērtēt ilggadējā ostas pārvaldnieka Leonīda Loginova darbu. «Nav  vērtību skalas, kas ļautu izmērīt – Loginovs strādā labi vai slikti,» tā Ģ. Greiškalns.

Ārvalstu investoru pārstāvis uzsver, ka Rīgas brīvostas gadījumā neesot skaidra tās misija un mērķi. «Kāpēc vispār valstī ir nepieciešama osta? Kādus stratēģiskos un/vai komerciālus mērķus valsts kā īpašnieks, kā akcionārs ir uzstādījis ostai? Varbūt no ostu pārvaldēm akcionāriem ir nepieciešamas dividendes, bet varbūt ir īstenojami kādi stratēģiski mērķi. Nav skaidrs, kāds iespaids uz tautsaimniecību ir jāatstāj ostām. Kad tas būs noskaidrots, pavērsies iespēja produktīvāk runāt par to, kas ostā tiek un kas – netiek sasniegts. Šobrīd skaidras sapratnes, kopīgas vienošanās par šo jautājumu nav,» tā Ģ. Greiškalns.

Visu interviju lasiet žurnālā Lietišķā diena.

Reklāma