Igaunijas privātais dzelzceļa operators GoRail samazinās reisu skaitu pasažieru vilciena maršrutā Tallina-Sanktpēterburga, informēja kompānijas attīstības direktors Jolans Ševcovs.

Ševcovs stāstīja, ka pasažieru skaita samazinājumu ir izraisījusi politiski ekonomiskā situācija. «Rubļa kursa būtisks kritums ir ietekmējis tūristu skaitu, kas no Krievijas dodas uz Igauniju. Tā kā dzelzceļa ritošā sastāva uzturēšana ir dārga, tad reisu optimizācija pašreizējā situācijā ir vienīgā izeja no radušās situācijas,» viņš paskaidroja.

Pašlaik Igaunijas galvaspilsētu un Sanktpēterburgu pasažieru vilciena satiksme savieno ik dienu. No 15.februāra reisi būs divas reizes nedēļā.

No Tallinas Baltijas stacijas vilciens uz Sanktpēterburgu dosies pulksten 15.27 pēc vietējā laika piektdienās un svētdienās, bet Sanktpēterburgas Vitebskas stacijā ieradīsies pulksten 23.05 pēc Maskavas laika (22.05 pēc Latvijas laika). Atpakaļceļā vilciens dosies sestdienās un pirmdienās 6.55 pēc Maskavas laika un ieradīsies Tallinā pulksten 12.30.

Novembra sākumā laikraksts Postimees vēstīja, ka GoRail apsver iespējas beigt reisus abos maršrutos uz Krieviju, jo tajos ir krities pasažieru skaits, paredzot, ka šogad Maskavas maršrutā pasažieru skaita samazinājums būs 20%, bet  Sanktpēterburgas  maršrutā - 15%. Oktobra vidū kompānija jau samazināja biļešu cenas maršrutos uz Krieviju.

Tomēr vēlāk GoRail paziņoja, ka meklē iespējas turpināt veikt reisus.

Kompānija ir paziņojusi, ka no 12.janvāra pasažieru vilciena maršrutā Tallina-Maskava tiks samazinās biļešu cenu par 60% un vienā virzienā biļetes cena būs no 43 eiro.

GoRail, kas ietilpst Igaunijas transporta un tūrisma pakalpojumu kompānijas Go Group sastāvā, nodrošina starptautisko vilcienu satiksmi starp Tallinu un Maskavu un Tallinu un Sanktpēterburgu .

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra