AS Hansabuss iegādājusies 91 procenta kontrolpaketi Latvijas uzņēmumā SIA Tukuma Auto, kas piedāvā autobusu transporta pakalpojumus Latvijā, kā arī nacionālus un starptautiskus autotransporta pakalpojumus, ko sniedz tā meitas uzņēmums.

«Tas ir stratēģisks lēmums, gatavojoties 2020. gada Latvijas valsts un čartera autobusu transporta tirgus atvēršanai. Starpposma periodā plānojam labāk iepazīt Latvijas tirgus specifiku un attīstīt vietējo kompetenci. Mēs plānojam vēl vairāk paplašināties sabiedrisko autobusu transporta tirgū un čartera autobusu tirgū Latvijā, kā arī redzam potenciālu Lietuvas tirgū,» norāda AS Hansabuss valdes loceklis Neeme Tammis.

Līdzšinējais kontrolpaketes īpašnieks un Tukuma Auto valdes loceklis Ilgvars Kalniņš turpinās strādāt SIA Tukuma Auto uzraudzības padomē un aktīvi darboties uzņēmumā. Otrs valdes loceklis Māris Lipkins turpinās darbu savā līdzšinējā amatā. Hansabuss Latvijas uzņēmējdarbības vienību vadīs pašreizējais Hansabuss Eesti izpilddirektors un valdes loceklis Sergejs Vahnitskis. Hansabuss paziņos par izpilddirektora un valdes locekļa amata kandidatūru Igaunijā tuvākajā nākotnē.

SIA Tukuma Auto galvenokārt apkalpo Tukuma pilsētas un novada maršrutus, vietējo skolu un valsts starppilsētu maršrutus, kā arī piedāvā čartera transporta pakalpojumus. No 2017. gada 1. janvāra uzņēmums arī uzsāks apkalpot Saldus un Kuldīgas novadu sabiedrisko autobusu transporta maršrutus. Meitas uzņēmums SIA Tutransauto piedāvā valsts un starptautisko kravu pārvadājumus.

2017. gadā SIA Tukuma Auto konsolidētā apgrozījuma prognoze, ieskaitot jau noslēgtos sabiedriskā transporta maršrutu līgumus, ir 3 miljoni eiro. Uzņēmumā pašlaik strādā 72 cilvēki, un papildus tiks nolīgti 37 autobusu vadītāji un biroja darbinieki, lai divos novados apkalpotu jauno sabiedrisko transportu maršrutu līgumus, kuri stāsies spēkā nākamgad. Rezultātā darbinieku skaits uzņēmumā pieaugs līdz 109. Uzņēmuma rīcībā ir 33 autobusi un 19 kravas automašīnas, kam no nākamā gada sākuma Saldus un Kuldīgas novados pievienosies 21 jauns Iveco un Volkswagen autobuss. SIA Tukuma Auto ieguldīs vairāk nekā 1,5 miljonus eiro jaunajos transportlīdzekļos.

Kopā ar meitas uzņēmumu Hansabuss Latvia, kas darbojas čartera transporta jomā, ikgadējais Latvijas Hansabuss vienības apgrozījums palielināsies līdz apmēram 4 miljoniem eiro, darbinieku skaits - līdz 135 un transportlīdzekļu skaits – līdz 85.

Investīciju banka Michel Capital un advokātu birojs Fort Latvia konsultēja pircēju šajā darījumā, uzņēmuma pārdevēju konsultēja advokātu birojs Cobalt Latvia. Saskaņā ar pušu vienošanos darījuma vērtība ir konfidenciāla.

Hansabuss grupā ietilpst mātes uzņēmums AS Hansabuss un meitas uzņēmumi AS Hansa Bussiliinid, SIA Hansabuss Latvia, SIA Tukuma Auto un tā meitas uzņēmums SIA Tutransauto. Hansabuss arī ir daļa no Hansa Grupp (OÜ NTH Holding), kas kopā ar uzņēmumiem, kuri piedāvā autobusu transporta pakalpojumus, arī ietver auto nomas uzņēmumus: Hansarent OÜ un OÜ Baltic Mobility (Europcar Estonia, Latvia un Lithuania un Interrent Estonia, Latvia un Lithuania), un AS Iv Pluss, kas pārdod un apkopj Iveco un Irisbus transportlīdzekļus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra