Dienas Bizness

 • 21 piektdiena,
  oktobris

  Urzula, Severīns

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8957

  USD: 1.0980

Ražošana

Honda sāk ūdeņraža automobīļu ražošanu  8

Japāņu mašīnu ražotājs Honda sācis pirmo komerciālo ūdeņraža dzinēja automobīļu ražošanu, vēsta BBC News.

Jaunā Hondas automašīna plānota kā vidēja izmēra četrvietīgs automobīlis ar nosaukumu FCX Clarity, kas tiktu darbināts ar ūdeņradi un elektrību, un tās izpūtējs izlaistu tikai ūdens tvaikus.

Honda pretendē, ka jaunā automašīna piedāvās trīs reizes labāku enerģijas patēriņa efektivitāti nekā tradicionālie automobīļi. Plānots, ka nākamo trīs gadu laikā Honda saražos 200 šādu automašīnu.

Sākotnēji iecerēts, ka jaunās automašīnas, sākot ar šā gada jūliju, būs pieejamas nomā ierobežotam skaitam klientu Dienvidkalifornijā, bet vēlāk šogad tās būs pieejamas arī Japānā.

Honda paredz, ka šajā gadā tiks iznomāti vairāki duči automašīnu ASV un Japānā, bet nākamo trīs gadu laikā to skaits sasniegs 200. Plānots, ka mašīnas nomas cena uz trīs gadiem sasniegs 600 USD (273 latus) mēnesī.

Viens no lielākajiem sķēršļiem šādu automašīnu ražošanā un plašākā pielietošanā ir ūdeņraža uzpildes staciju trūkums.

Jaunākās ziņas kategorijā

Papildināta ar foto - No Ķīnas uz Rīgu izbraucis testa konteinervilciens

Papildināta ar foto - No Ķīnas uz Rīgu izbraucis testa konteinervilciens  5

Satiksmes ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 20.oktobrī, kopā ar VAS Latvijas dzelzceļš un Ķīnas dzelzceļa Šanhajas nodaļas Kustības un pārvadājumu direktora vietnieku Liu Džiangu Tangu, Jivu pilsētas CPC ģeneralsekretāru...

Reklāma