Spānijas lidsabiedrības Iberia apkalpes pārstāvošās arodbiedrības pavēstījušas, ka atsāks streiku sērijas pret aviokompānijas izveidoto zemo cenu «meitu» Iberia Express, kura veiks lidojumus arī uz Latviju, vēsta Reuters.

Arodbiedrības uzskata, ka zemo cenu lidsabiedrības izveidošana apdraud Iberia apkalpju algas un darba apstākļus. Saskaņā ar arodbiedrību aplēsēm apdraudēti varētu būt vismaz astoņi tūkstoši darba vietu.

«Kompānija jaunajam meitasuzņēmumam plāno nodot 40 lidmašīnas, kas nozīmētu astoņu tūkstošu darba vietu likvidēšanu,» norāda Spānijas lidsabiedrību pilotu apvienība SEPLA. Iberia piloti arī uzskata, ka Iberia Express radīšana pārkāpj līguma noteikumus, kas tika noslēgts, kad Spānijas lidsabiedrība kopā ar British Airways izveidoja holdingkompāniju International Airlines Group (IAG). 

Savukārt Iberia paudusi nožēlu par «bezatbildīgo un bezkompromisa SEPLA attieksmi», kā arī uzsvērusi, ka darīs visu, lai mazinātu streika ietekmi uz klientiem.

SEPLA kopā ar lidmašīnu kabīņu apkalpju arodbiedrību STAVLA jau rīkoja streikus aizvadītā gada decembrī un šā gada janvārī. Marta sākumā arodbiedrības pavēstīja, ka izsludinās vairākus 24 stundas streikus. Tika paredzēts, ka streiki ietekmēs Iberia lidojumus Lieldienu brīvdienās un aviokompānija atcēla 260 lidojumus. Tomēr vēlāk arodbiedrības un lidsabiedrība uzsāka sarunas un streiki tika atcelti.

Vēlāk sarunas izgāzās un arodbiedrības ir apņēmušās turpināt streiku sēriju. Paredzēts, ka Iberia apkalpes, sākot ar 9. aprīli, plāno streikot katru pirmdienu un piektdienu.

Komentējot Iberia apkalpju streikošanas plānus IAG vadītājs Villijs Velšs (Willie Walsh) norādīja, ka jaunas aviokompānijas veidošana ir vienīgais veids, kādā Spānijas lidsabiedrību, kura augsto degvielas cenu un zemā pieprasījuma dēļ ir cietusi zaudējumus, padarīt par peļņu nesošu.

Jau vēstīts, ka Spānijas Iberia radījusi jaunu zemo cenu aviokompāniju Iberia Express. Iberia Express aptvers Spānijas pilsētas, ieskaitot Madridi, un tādas salas kā Ibiza, Fuerteventura un Lanzarote. Tāpat lidsabiedrības plānos ietilpst ar laiku uzsākt lidojumus arī uz Īriju, Itāliju Grieķiju, Latviju un Nīderlandi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra