Iedzīvotāji Iecavas novada domē un izdevuma Bauskas Dzīve interneta portālā sūdzas par luksoforu darbību rekonstruētajā ceļa A7 posmā Iecavā.

«Idiotisms, lielpilsētā Iecavā luksofori atrodas 50 metru attālumā viens no otra,» tā kāds neapmierinātais raksta Bauskas Dzīves interneta vietnē. Lasītāji par kaitinošu uzskata nelielo attālumu starp luksoforiem un to, ka tie darbojas arī naktī.

Bauskā pēc pulksten astoņiem vakarā luksoforā mirgo brīdinošā dzeltenā gaisma, bet Iecavā pulksten divos naktī jāapstājas, lai arī luksofora tuvumā neviens nav bijis stundām.

Kā vēsta portāls, Iecavas novada domes sēdē 8. novembrī jautājums par luksoforu darbību bijis viens no aktuālākajiem. Deputāts Juris Krievs sacījis, ka luksofora papildsekcija Rīgas un Edvarta Virzas ielas krustojumā, kas ļauj veikt kreiso pagriezienu, deg ļoti īsu laiku – tikai sešas sekundes. Deputāti stāstījuši, ka par luksoforu darbību sūdzējušies arī gājēji, ielas šķērsošanai atvēlētais laiks esot pārāk īss.
 
Bauskas Dzīve pārliecinājusies, ka pa kreisi pagūst nogriezties trīs vieglās automašīnas, gājējiem ielas šķērsošanai atvēlētas 20 sekundes.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis informējis, ka ticies ar SIA Kvēle pārstāvjiem un interesējies par minētajām problēmām. Atbilde esot – šāda sistēma ir paredzēta projektā un netiks mainīta. Vienīgais risinājums varot būt oficiāla vēstule valsts akciju sabiedrībai Latvijas Valsts ceļi ar lūgumu sakārtot luksoforu darbības laiku.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra