Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Aivars Liepiņš, Dienas Mediji

Iespējams, būs jāslēdz vairāki vilcienu maršruti  5

Pirms vairāk nekā četriem gadiem atjaunotais vilcienu maršruts Rīga – Liepāja nākamgad var tikt slēgts, tāpat kā virkne citu dīzeļvilcienu maršrutu visā Latvijā, raksta Diena.

Ja tiks apstiprināta Latvijas dzelzceļa (LDz) plānotā maksas paaugstināšana par sliežu un pārējās dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu un, ja valsts šo sadārdzinājumu nekompensēs.

LDz iesniegtie aprēķini nākamajam gadam, pēc Pasažieru vilciena (PV) sniegtās informācijas, paredz par 24,4% paaugstināt infrastruktūras maksu pasažieru dīzeļvilcieniem, par – 19,8% elektrovilcieniem. Ja SPRK to akceptēs, tad PV būs spiests 2011.gadā slēgt gandrīz visus dīzeļdegvielas maršrutus. Dažas reizes dienā varētu kursēt dīzeļvilciens maršrutā Rīga-Valga, bet tikai līdz Siguldai, maršrutā Rīga-Daugavpils izdotos saglabāt vienu reisu dienā, lēš PV pārstāvis Egons Ālers.

«Pasažieru infrastruktūras izmaksas nākamajam gadam samazinās, bet maksas pieaugums saistīts tikai ar pārvadājumu apjoma samazinājumu. Ja pieaug pārvadājumu skaits, samazinās maksas slogs uz vienu vienību jeb vilcienu kilometru. Ja pārvadājumu skaits samazinās, izmaksas sadalās uz mazāku skaitu vilcienu kilometru,» skaidro LDz pārstāve Antra Birzule.

Savukārt PV nepieļauj iespēju pieaugošo maksu par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu kompensēt ar biļešu cenu paaugstināšanu, jo tas nozīmētu pieaugumu
40-50% apmērā.

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma