Šī gada trijos mēnešos ievērojami pieaudzis pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms. Kopumā pārvadāti 14,8 milj. tonnu kravu, kas salīdzinot ar pērnā gada šo pašu periodu ir par 11,7% vairāk.

Visvairāk jeb 12 milj. kravu pārvadāts importa pārvadājumos. Tas ir par 6,5% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī. Gandrīz uz pusi šogad palielinājies sauszemes tranzīts, pārvadājot 1,46 milj. tonnu. Savukārt eksporta pārvadājumu apjomi palielinājušies par 22% un pārvadāti 1,1 milj. tonnu.

«Kravu pārvadājumu apjoma pieaugums galvenajās kravu grupās – naftas produkti un ogles – galvenokārt skaidrojams ar šo resursu pieprasījumu pasaules tirgos. To lielā mērā ietekmējusi situācija Japānā, kurā ievērojami pieaug pieprasījums pēc energoresursiem, kas savukārt palielina to cenu pasaules tirgos. Tāpat mūsu ostas šobrīd ir pieejamas atšķirībā no Somijas līča, kurā kuģu kustību traucē ledus,» skaidro Latvijas dzelzceļa prezidents Uģis Magonis.

Tomēr kritums novērojams iekšzemes pārvadājumos. Pārvadāti vien 211 tūkst. tonnu, kas ir par 30,8% mazāk nekā pagājušajā gadā šajā periodā.

Pieaugums novērojams minerālmēslu pārvadājumos, salīdzinot ar iepriekšējā gada trim mēnešiem pieaugums veido 18,1%, pārvadājot 1,3 milj. tonnu. Par 12,4% palielinājušies melno metālu pārvadājuma apjomi, transportējot 618 tūkst. tonnu, bet kokmateriālu pārvadājuma apjomi palielinājušies par 23,7%. Samazinājušies ir rūdas, kā arī ķīmisko kravu apjomi.

Šogad par 27,2% palielinājies pārvadāto konteineru vienību skaits.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra