Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Juhans Parts

Foto: LETA

Igaunijas ekonomikas ministrs nonācis krustugunīs, nosaucot lietuviešus par «muļķiem»  13

Igaunijas ekonomikas ministrs Juhans Parts nonācis neveiklā situācijā, nosaucot dažus Lietuvas valdības locekļus par «muļķiem». Saniknotā J. Parta izteikumus aprakstījis arī britu laikraksts The Wall Street Journal.

J. Parts lietojis igauņu vārdu «jobud», ko varētu tulkot kā «muļķi», lai aprakstītu Lietuvas valdības nesen izvirzītās prasības Baltijas valstu kopīgajā dzelzceļa infrastruktūras projektā Rail Baltic. Saskaņā ar J. Parta pausto viņa blogā lietuviešu prasības palēnina Rail Baltic realizēšanas gaitu un pakļauj visu projektu riskam.

Pagājušajā nedēļā Lietuvas transporta ministrs Rimants Sinkevičs (Rimantas Sinkeviičius) izteicās, ka dzelzceļam Rail Baltic būtu jāiet cauri gavlaspilsētai Viļņai, kas ir krietni vairāk uz austrumiem nekā sākotnēji paredzēts projektā.

Igaunijas ministrs jau publiski atvainojās par saviem izteikumiem, tomēr lietuvieši jau ir paguvuši apvainoties. Lietuvas premjers Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius) jau lūdzis ārlietu ministram Linam Linkevičam (Linam Linkevičius) prasīt skaidrojumu no Igaunijas vēstnieka Lietuvā.

Saistītie raksti

Reklāma