Igaunijas pasts (Eesti Post) šā gada pirmajā pusgadā nopelnījis 700 tūkstošus eiro, savukārt kompānijas ieņēmumi no uzņēmējdarbības veido 26,3 miljonus eiro jeb par 6% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika posmā, Db.lv informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmuma sūtījumu piegādes pakalpojumu apjoms minētajā laika posmā ir pieaudzis par 33%, e-pakalpojumu (elektronisko rēķinu) apjoms – par 24%, bet reklāmas pakalpojumu apjoms – par 16%.

Vēstuļu sūtījumu pakalpojumi ir samazinājušies par 8%, savukārt elektroniski nosūtīto dokumentu apjoms ir pieaudzis gandrīz 80 reizes.

Eesti Post finanšu rezultāti atbilst gaidītajiem un, lai sasniegtu nospraustos mērķus, uzņēmumam vēl vairāk jāpaplašina savu darbību gan Igaunijā, gan visā Baltijā, uzskata uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Āvo Kermas (Aavo Karmas). «Igaunijas Pasta mērķis ir kļūt par Baltijas e-tirdzniecības flagmani,» viņš pauda uzņēmuma ambīcijas.

Jāatgādina, ka Eesti Post ir paplašinājis savu darbību ārpus Igaunijas robežām. Post24 Latvijas tirgū ienāca pērn, bet galvenās aktivitātes ar saviem automātiskajiem paku nodošanas un saņemšanas termināļiem – pakomātiem – ir izvērsis šogad.

2012. gadā ar Eesti Post starpniecību tika nosūtīts aptuveni 31 miljons vēstuļu un divi miljoni paku.  Iepriekšējo saimniecisko gadu loģistikas uzņēmums noslēdza ar 2,52 miljonu eiro peļņu, kas divas reizes pārsniedza 2011. gada rezultātus. 2012. gadā valstij dividendēs tika izmaksāti 0,4 miljoni eiro.

Eesti Post ir valstij piederoša komercsabiedrība, kas nodarbina 2550 strādājošos. Igaunijas Pasta koncernā ietilpst mātes uzņēmums a/s Eesti Post un tā meitas uzņēmumi OÜ Eesti E-arvete Keskus Igaunijā, UAB EP-24 un UAB Unipakas Lietuvā, kā arī SIA Post24 Latvijā.

Db.lv jau rakstīja, ka Latvijas pastam pērn bijusi 3,7 milj. Ls peļņa, kas ir piecas reizes lielāka nekā 2011. gadā. 011.gadu Latvijas pastam izdevās noslēgt ar 0,7 miljonu latu peļņu iepretim iepriekš ciestajiem zaudējumiem vairāku gadu garumā (uzkrātie zaudējumi 2011.gada beigās pārsniedza 24 miljonus latu), liecina pasta finanšu pārskats.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra