Solīto investīciju kavēšanās dēļ nacionālā lidsabiedrība Air Baltic Corporation (airBaltic) atlikusi avansa maksājumus par jaunajām Bombardier lidmašīnām, vēstīja LNT raidījums Ziņas sešos.

Aviokompānija bijusi spiesta vienoties ar lidmašīnu piegādātāju par avansa maksājumu atlikšanu, jo aizvien nav parakstīts investīciju līgums ar vācu uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu Girmesu. Līdz ar to airBaltic nevar tikt pie kopsummā 132 miljonu eiro lielām investīcijām.

airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags LNT netieši apliecinājis avansa maksājumu atlikšanu, taču neesot varējis atklāt, cik ilgi Bomardier būs gatavs gaidīt naudu, ņemot vērā, ka pirmajai jaunajai lidmašīnai Latvijā jābūt jau septembrī.

«Mēs vedam sarunas ar Bombardier un esam gandarīti, ka Bombardier ar izpratni izturas pret šīm sarunām, jo skaidrs ir tas, ka arī Bombardier ir vajadzīgs liels klients kā airBaltic, it sevišķi, ja mēs esam apņēmušies pirkt no viņiem vairāk lidmašīnas,» raidījumam sacīja Vanags.

Sākotnēji Satiksmes ministrija prognozēja, ka līgums ar Girmesu tiks parakstīts jau pērnā decembra vidū, pēc tam tika solīts, ka līgums tiks parakstīts šā gada janvārī. Tagad jaunākās prognozes liecina, ka līgumu varētu parakstīt nākamnedēļ, vēstīja LNT.

Valdība pērn nolēma atbalstīt Prudentia izraudzītā Vācijas uzņēmēja Girmesa kļūšanu par airBaltic investoru. Girmess pauda gatavību ieguldīt airBaltic 52 miljonus eiro, bet valsts pēc tam būtu gatava aviokompānijai aizdot 80 miljonus eiro pamatkapitāla palielināšanai. Šie 132 miljoni eiro veicinātu lidsabiedrības biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra