Dienas Bizness

 • 23 svētdiena,
  aprīlis

  Jurģis, Juris, Georgs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

REUTERS/SCANPIX

Īslandes vulkāns aptur gaisa satiksmi; pelni Baltiju var sasniegt šonakt  4

Īslandē notikušais vulkāna izvirdums pilnībā pārtraucis gaisa satiksmi Lielbritānijā, bet Norvēģijā, Zviedrijā un Somijā tā ir ierobežota.

Lielbritānijas varas iestādes paziņojušas, ka gaisa satiksme visās valsts lidostās tiks pārtraukta no pulksten 12.00 līdz vismaz 18.00 vakarā, atceļot tūkstošiem lidojumu un atstājot simtiem tūkstošus ceļotāju nīkstam lidostu uzgaidāmajās telpās, vēsta Dailymail.co.uk.

Pirmie, kas sajuta Īslandes vulkāna ietekmi, bijuši aviopasažieri Skotijā, kad tika slēgtas Aberdīnas, Glāsgovas un Edinburgas lidostas. Ziemeļīrijā slēgta Belfāstas Starptautiskā lidosta.

Somijas lidostu pārvaldniece Finavia brīdinājusi ceļotājus rēķināties ar lidojumu kavēšanos un atcelšanu vismaz līdz pulksten 15.00 pēcpusdienā, savukārt Zviedrijā ir slēgta gaisa telpa valsts ziemeļos. Gaisa satiksmi pārtraukusi arī Norvēģijas lielākā Oslo lidosta.

Vulkāna izvirdums Īslandē sākās trešdien, un, pēc kāda eksperta teiktā, tas var nopietni ieilgt. «Šādi izvirdumi var būt dažāda ilguma – gan dažas dienas, gan vairāk n ekā gadu,» aģentūrai AFP stāstījis profesors M. T. Gudmundsons. «Spriežot pēc intensitātes, šis varētu būt ilgs izvirdums.»

Naktī vai rīt no rīta Īslandes vulkāna pelni sasniegšot Baltijas jūru.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  11

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma