VAS Pasažieru vilciens (PV) šodien izsludinājusi atklātu konkursu par jaunu elektrovilcienu nomu uz 15 gadiem.  Sarunā ar Dienas Biznesu PV valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis par šo iepirkumu jau informēja piektdien 22. novembrī.

Šodien paziņojums par iepirkumu publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

«Ieplānotā jaunu vilcienu iepirkuma priekšmets ir 25–45 vilcienu ilgtermiņa noma. Tā kā elektrifikācijas rezultātā 4 kV līdzstrāvu nomainīs 25 kV maiņstrāvu, esošos vilcienus vairs nevarēs izmantot. Savukārt jaunajos plānots duālais barošanas princips. 25kV panelī gan būs jēga investēt līdzekļus, kad būs notikusi elektrifikācija,» laikrakstam Dienas Bizness norādīja Birkmanis.

Viņš arī norādīja, ka pirmos jaunos vilcienu varam gaidīt 2014. gada beigās vai 2015. gada pirmajā ceturksnī, saņemot ne mazāk kā vienu vilcienu mēnesī.

«Ir divi galvenie uzstādījumi: zemāka nomas maksa un ātrāka piegāde. Divu mēnešu laikā pēc (šopiektdien) plānotās konkursa izsludināšanas pretendentiem būs jāiesniedz piedāvājums. Rēķināmies ar to, ka noteikti būs sūdzības. Ja nebūs sūdzību, izvērtējumu varam veikt divu nedēļu laikā. Pēc uzvarētāja paziņošanas mēneša laikā noslēgsim līgumu. Nomāto vilcienu daudzums būs atkarīgs no nomas cenas. Vienas vienības (četri vagoni) nomas cena gadā plānota 220–230 tūkst. Ls. Ceram, ka konkurss būs pietiekami interesants. Esmu runājis ar lielākajiem ražotājiem un ceru, ka būs pietiekami daudz piedāvājumu. Nomas maksājumus plānots veikt reizi mēnesī,» tā Birkmanis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra