Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Izstrādā karti, lai samazinātu troksni lidostas apkārtnē  2

Starptautiskā lidosta Rīga izstrādājusi 2011. gada trokšņa stratēģisko karti, kurā apvienota informācija par lidmašīnu radītā trokšņa skartajām teritorijām, iedzīvotāju skaitu, dažādām sabiedriskām iestādēm un trokšņa robežlielumiem šajās teritorijās.

Kā informēja lidostas Rīga pārstāve Sarmīte Rinmane, šī karte būs pamats rīcības plāna izstrādei trokšņa samazināšanai lidostas apkārtnē. Šāda veida karte lidostā Rīga izstrādāta pirmo reizi.

«Nākamais solis būs sadarbībā ar Satiksmes ministriju, Latvijas Gaisa satiksmi, aviokompānijām un citām institūcijām izstrādāt rīcības plānu trokšņu samazināšanai, vienlaicīgi nodrošinot lidostas efektīvu darbību. Tad varēsim kontrolēt aviokompānijas attiecībā uz trokšņu līmeņa ievērošanu,» sacīja lidostas priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Trokšņa karte izstrādāta ar nolūku informēt sabiedrību par lidostas apkalpoto gaisa kuģu radīto troksni, iegūt datus lidostas trokšņu samazināšanas rīcības plāna izstrādei, kā arī informēt Eiropas Komisiju par vides troksni Latvijas teritorijā, norāda lidosta.

Lidosta arī akcentē, ka trokšņa karte lidostai jāizstrādā reizi piecos gados, kā to nosakot ES direktīva un normatīvie akti Latvijā. Lidosta Rīga arī piebilst, ka vides trokšņa emisijas ir netieša lidostas ietekme uz vidi. «Lai gan lidostas darbība nerada, tās rada gaisa kuģi, kas ik dienu veic lidojumus no un uz starptautisko lidostu Rīga  sacīja lidostas pārstāve.

Trokšņa stratēģiskā karte ir aplūkojama šeit.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma