Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Iztērēti 40 miljoni brāķētu kuģu iegādei  6

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) par 40 miljoniem latu iegādājušies lietotus mīnu kuģus, kas tagad nepārtraukti jālabo.

Tas bija viens no lielākajiem projektiem NBS modernizācijas plānā, raksta Diena. Kuģi bija jauni salīdzinājumā ar citiem NBS rīcībā esošajiem. Divos gados jau trim kuģiem nācās nomainīt turbīnas. Viens remonts maksājis gandrīz miljonu latu. Kuģu remonta izmaksas kļuvušas par smagu slogu Aizsardzības ministrijai, kam gaidāma kārtējā tēriņu šķērēšana, tāpēc tā sākusi meklēt ne vien vainīgos brāķu iegādē, bet arī iespējas, kā no tiem atbrīvoties.

Kopumā pieci kuģi pirkti no Nīderlandes par 40 miljoniem latu, kas Latvijai būtu jāatmaksā līdz 2012. gadam. Atklājoties nepilnībām uz kuģiem, daļu remonta sedza arī Nīderlande. Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts teicis, ka ministrija bija domājusi, ka kuģi ir labākā stāvoklī. Nīderlandes puse nekādas garantijas par kuģu stāvokli nav devusi. Vienīgais, ko garantēja - ka tie spēj peldēt un ar kuģu korpusu viss kārtībā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma