Dienas Bizness

 • 28 otrdiena,
  februāris

  Skaidrīte, Justs, Skaidra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8528

  USD: 1.0587

Ražošana

Izveido kopuzņēmumu aviācijas tehnikas monitoringam un apkalpošanai

Transporta un sakaru institūts (TSI), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), RAF-Avia un D un D Centrs izveidojuši kopuzņēmumu, kas plāno izstrādāt un izmēģināt aviācijas tehnikas monitoringa sistēmas un nodarboties ar virtuālās realitātes sistēmām, informē TSI.

Savukārt kravas pārvadājumu uzņēmums RAF-Avia grasās šī aviācijas pētniecības centra ietvaros attīstīt lidmašīnu apkalpošanas tehnoloģijas.

Jaunais uzņēmus izveidots septembra sākumā un iesniedzis pieteikumu projekta atbalstam no Eiropas fondu līdzekļiem. Kā uzsver projekta dalībnieki TSI – mērķis ir ne tikai jauno tehnoloģiju, metožu un tehnikas izstāde un izmēģināšana, bet arī, pēc tam, kad tiks uzstādītas iekārtas, sniegt zinātniski tehniskos pakalpojumus.

Minēto pakalpojumu pasūtītāji var būt aviācijas uzņēmumi, aviācijas tehnikas izstrādātāji un ražotāji. Parakstīts jau ir arī nodomu līgums ar Antonova konstruktoru biroju Ukrainā, Vertoļoti Rossiji Krievijā, Civilās aviācijas pētniecības institūtu Krievijā, Fraunhofera institūtu Vācijā un ar citām organizācijām Eiropā.

Komentāri

Reklāma