Autotransporta direkcijas (ATD) valde pieņēmusi lēmumu par līgumu slēgšanu ar desmit pārvadātājiem, kuri nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus, kas iepriekš bija iekļauti lotē Centrs-1.

Cenu aptaujas rezultātā izvēlēti ekonomiski izdevīgākie piedāvājumi, tāpēc gada laikā plānots ietaupīt gandrīz vienu miljonu latu, DB informēja ATD pārstāve Sandra Maļuha. Jāpiebilst, ka valsts budžeta finansējums sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazināts par 20%.

Pēc līgumu parakstīšanas tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus tiks piešķirtas uzņēmumiem: SIA Autotransporta firma Jūrmala SV, a/s Rīgas Taksometru parks, SIA Ogres autobuss, a/s Nordeka, SIA Aizkraukles ATU, a/s Talsu autotransports, SIA Norma-A, SIA Tukuma Auto, SIA AIPS un SIA B-Bus.

Līgumi starp pārvadātājiem un ATD tiks slēgti uz laiku no šā gada 1.augusta līdz tiesvedības beigām vai jauna konkursa noslēgumam, bet ne ilgāk kā līdz nākamā gada 31.decembrim. Līgumu nosacījumi paredz, ka pasažieru pārvadājumi jāveic ar transportlīdzekļiem, kas atbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

Lotē Centrs-1 iekļauti 28 dažādi maršruti, kuri pamatā atrodas Latvijas vidienē. Tiesvedība par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu šajā maršruta tīkla daļā ilgst jau kopš 2008.gada.

DB jau rakstīja, ka Administratīvā apgabaltiesa pagājušā gada oktobrī uzlika ATD par pienākumu slēgt līgumus par pakalpojumu sniegšanu maršrutu tīklā Centrs-1 ar pieciem reģionālajiem pārvadātājiem, kuri iepriekš apstrīdēja ATD konkursa rezultātus. Apgabaltiesa izvērtēja pārvadātāju Tukuma auto, Ogres autobuss, Aizkraukles ATU, AIPS, Autotransporta firmas Jūrmala SV lūgumu par pagaidu noregulējumu un nolēma uzlikt par pienākumu ATD ar minētajām kompānijām noslēgt līgumus, kuru darbība sākas 2011.gada 1.janvārī, par pārvadājumiem maršrutos, kuros šie uzņēmumi veica pārvadājumus līdz 2008.gada 31.decembrim maršrutu tīkla daļā Centrs- 1. Direkcija šo tiesas lēmumu apstrīdēja.

Pagājušā gada jūlija beigās direkcija pārsūdzēja Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru atcelts direkcijas lēmums, ar kuru uzņēmumiem Nordeka, Rīgas taksometru parks, Blagovest Tur un Norma -A piešķirtas tiesības no 2009.gada sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus maršrutu tīklā Centrs-1.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra