Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8555

  USD: 1.0533

Ražošana

Ja atcels dotācijas, autobusa biļete sadārdzināsies divreiz  19

Autopārvadātājiem ir nopietnas bažas par to, ka valdība varētu sekot Pasaules Bankas ieteikumiem un atcelt dotācijas iekšzemes pārvadājumiem, piektdien žurnālā Lietišķā Diena/Dienas bizness publicētajā intervijā saka uzņēmuma Norma-A (strādā arī zem zīmola Ecolines) līdzīpašnieks Andrijs Podgornijs. 

«Tagad situācija ir tāda: pusi no biļetes cenas valsts maksā dotācijās, tāpēc tā maksā nevis 10 latus, bet piecus. Ja nebūs dotāciju, tad biļete maksās 10 latus,» prognozē uzņēmējs. Pēc viņa teiktā, ja dotācijas tiks atceltas, pārvadātāji nonāks ļoti sarežģītā situācijā, jo līgums ar valsti noslēgts uz 12 gadiem. Norma-A arī ir paņēmusi četru miljonu latu lielu kredītu iekšzemes pārvadājumiem paredzēto autobusu pirkšanai. Ja valsts atbalsta vairs nebūs, būs jāsamazina maršrutu skaits un jāatlaiž cilvēki, saka A.Podgornijs.

Runājot par starptautiskajiem pārvadājumiem, šis segments ir stabils un peļņu nesošs. Krasu pieaugumu pēc saviem pakalpojumiem Ecolines piedzīvoja Īslandes vulkāna izvirduma laikā, taču A. Podgornijs šaubās, ka vulkāna faktors spēs būtiski palielināt to pasažieru skaitu, kas dod priekšroku ceļojumiem ar autobusiem. «Tas tomēr bija izņēmuma gadījums. Turklāt manā skatījumā nekas īpašs arī nav noticis. Vai kāds rezultātā gāja bojā? Nu, cilvēki vairāk pastaigājās pa pilsētu, un viss,» intervijā saka A.Podgornijs.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma