Autopārvadātājiem ir nopietnas bažas par to, ka valdība varētu sekot Pasaules Bankas ieteikumiem un atcelt dotācijas iekšzemes pārvadājumiem, piektdien žurnālā Lietišķā Diena/Dienas bizness publicētajā intervijā saka uzņēmuma Norma-A (strādā arī zem zīmola Ecolines) līdzīpašnieks Andrijs Podgornijs. 

«Tagad situācija ir tāda: pusi no biļetes cenas valsts maksā dotācijās, tāpēc tā maksā nevis 10 latus, bet piecus. Ja nebūs dotāciju, tad biļete maksās 10 latus,» prognozē uzņēmējs. Pēc viņa teiktā, ja dotācijas tiks atceltas, pārvadātāji nonāks ļoti sarežģītā situācijā, jo līgums ar valsti noslēgts uz 12 gadiem. Norma-A arī ir paņēmusi četru miljonu latu lielu kredītu iekšzemes pārvadājumiem paredzēto autobusu pirkšanai. Ja valsts atbalsta vairs nebūs, būs jāsamazina maršrutu skaits un jāatlaiž cilvēki, saka A.Podgornijs.

Runājot par starptautiskajiem pārvadājumiem, šis segments ir stabils un peļņu nesošs. Krasu pieaugumu pēc saviem pakalpojumiem Ecolines piedzīvoja Īslandes vulkāna izvirduma laikā, taču A. Podgornijs šaubās, ka vulkāna faktors spēs būtiski palielināt to pasažieru skaitu, kas dod priekšroku ceļojumiem ar autobusiem. «Tas tomēr bija izņēmuma gadījums. Turklāt manā skatījumā nekas īpašs arī nav noticis. Vai kāds rezultātā gāja bojā? Nu, cilvēki vairāk pastaigājās pa pilsētu, un viss,» intervijā saka A.Podgornijs.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra