Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  aprīlis

  Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Ekonomika

Ja atcels dotācijas, autobusa biļete sadārdzināsies divreiz  19

Autopārvadātājiem ir nopietnas bažas par to, ka valdība varētu sekot Pasaules Bankas ieteikumiem un atcelt dotācijas iekšzemes pārvadājumiem, piektdien žurnālā Lietišķā Diena/Dienas bizness publicētajā intervijā saka uzņēmuma Norma-A (strādā arī zem zīmola Ecolines) līdzīpašnieks Andrijs Podgornijs. 

«Tagad situācija ir tāda: pusi no biļetes cenas valsts maksā dotācijās, tāpēc tā maksā nevis 10 latus, bet piecus. Ja nebūs dotāciju, tad biļete maksās 10 latus,» prognozē uzņēmējs. Pēc viņa teiktā, ja dotācijas tiks atceltas, pārvadātāji nonāks ļoti sarežģītā situācijā, jo līgums ar valsti noslēgts uz 12 gadiem. Norma-A arī ir paņēmusi četru miljonu latu lielu kredītu iekšzemes pārvadājumiem paredzēto autobusu pirkšanai. Ja valsts atbalsta vairs nebūs, būs jāsamazina maršrutu skaits un jāatlaiž cilvēki, saka A.Podgornijs.

Runājot par starptautiskajiem pārvadājumiem, šis segments ir stabils un peļņu nesošs. Krasu pieaugumu pēc saviem pakalpojumiem Ecolines piedzīvoja Īslandes vulkāna izvirduma laikā, taču A. Podgornijs šaubās, ka vulkāna faktors spēs būtiski palielināt to pasažieru skaitu, kas dod priekšroku ceļojumiem ar autobusiem. «Tas tomēr bija izņēmuma gadījums. Turklāt manā skatījumā nekas īpašs arī nav noticis. Vai kāds rezultātā gāja bojā? Nu, cilvēki vairāk pastaigājās pa pilsētu, un viss,» intervijā saka A.Podgornijs.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Jaunākās ziņas kategorijā

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu  3

Pirmais jaunais zemās grīdas tramvajs uz Imantu sāks kursēt maija beigās, pastāstīja pašvaldības SIA Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis. Viņš informēja, ka pirmais tramvajs ir piegādāts, bet, pirms tas sāk kursēt, tas jāsagatavo un...

В Латвии уже можно застраховать жизнь с Ллойд!

Полис страхования жизни крупнейшей страховой корпорации в мире Ллойд теперь доступен и жителям Латвии В Латвии все большую популярность приобретает страхование жизни. Так мы устроены – заботимся о своих родных, членах семей. Любого...

Reklāma