Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Edmunds Brencis, Dienas Mediji

Jāmeklē jauni pasažieru vilcienu piegādātāji  14

Jauns konkurss tiek izsludināts, jo konkursa pirmajā kārtā konstatēts, ka prasībām, kas noteiktas kandidātu pieredzei un tehniskajām iespējām, neatbilst pietiekošs pretendentu skaits, lai nodrošinātu pienācīgu konkurenci konkursa otrajai kārtai.

Līdz ar to pirmā kārta noslēgusies bez rezultātiem, DB informēja a/s Pasažieru vilciens.
Jaunā konkursa nolikumā ir samazinātas prasības attiecībā uz kandidātu pieredzei tieši mūsu klimatiskajiem apstākļiem un tehniskajām prasībām atbilstošu vilcienu ražošanā, savukārt palielinātas prasības attiecībā uz pieredzi ritošā sastāva apkopes jomā, lai tā būtu atbilstoša paredzamā līguma apjomam.

Šīs izmaiņas konkursa gaitā neietekmēšot prognozēto līguma noslēgšanas termiņu – šī gada septembris, neradīs papildus izdevumus, un nemainīs plānus līdz 2015.gadam nomainīt visus esošos elektrovilcienus un trešo daļu dīzeļvilcienu. Šī būs papildus iespēja Latvijas uzņēmējiem atrast sadarbības partnerus kopīgai dalībai konkursā.

Konkursā plānots iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un 7 dīzeļvilcienus ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, kā arī iegūt cenu vēl 16 dīzeļvilcieniem, lai, ja apstākļi ļaus, līdz 2016.gadam nomainītu arī visu dīzeļvilcienu parku. Iepirkuma priekšmetā ietilpst arī elektrovilcienu un dīzeļvilcienu uzturēšana 30 gadu periodā,  norādīts a/s Pasažieru vilciens informācijā.

Db jau rakstīja, ka pieteikumus elektrovilcienu un dīzeļvilcienu piegādes konkursā bija iesnieguši 5 uzņēmumi Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. (CAF) (Spānija),  Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna Holding (Polija), Bombardier Transport France S.A.S. (Francija), Stadler Bussnang AG (Šveice), KONČAR-ELEKTRIČNA VOZILA D.D. (Horvātija).
 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma