Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Janvārī audzis Rīgas satiksmes noķerto «zaķu» skaits

Rīgas satiksme sabiedriskajā transportā janvārī konstatēti 4369 bezbiļetnieki, kas ir par 883 vairāk nekā pērn decembrī, liecina pašvaldības uzņēmuma statistika.

Tomēr janvārī veikts vairāk biļešu pārbaužu nekā februārī – 2012. gada decembrī veiktas 16 810 pārbaudes, kas ir par 4,6 tūkstošiem mazāk nekā janvārī.

Janvārī visvairāk pasažieru par braukšanu bez biļetes sodīti 6. tramvaja maršrutā - 456 pasažieri, savukārt neviens pasažieris nav sodīts – 34. maršruta autobusā.

Autobusos konstatēti 1186 bezbiļetnieki, trolejbusos – 1533 bezbiļetnieki un tramvajos – 1533 bezbiļetnieki.

Jau rakstīts, ka kopš oktobra beigām Rīgas satiksme mainījusi soda apmērus par braukšanu bez biļetes, tāpat ir mainīta arī apmaksas sistēma, paredzot līgumsodus. Kopš pagājušā gada rudens sodītajam pasažierim par braukšanu bez biļetes ir iespēja samaksāt sodu uz vietas trīs latu apmērā vai arī samaksāt līgumsodu piecu latu apmērā viena mēneša laikā pēc rēķina izrakstīšanas, ja līgumsods piemērots vienu reizi gada laikā. Par atkārtotu braukšanu bez biļetes pasažierim varēs piemērot sodu desmit latu apmērā, un turpmāk par katru nākamo atkārtoto pārkāpumu līgumsoda apmērs tiks palielināts par desmit latiem, un tā apmērs var pieaugt līdz pat 40 latiem.

Komentāri

Reklāma