Dienas Bizness

 • 28 trešdiena,
  septembris

  Sergejs, Svetlana, Lana

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8641

  USD: 1.1220

Ražošana

Japāņu autoražošana sabrūk

Ekonomikas krīze smagi skārusi japāņu autoindustriju: janvārī saražoti par 41% automašīnu mazāk nekā pērn, raksta Spiegel.

Japāņu autorūpniecībā tas ir smagākais kritums kopš 1967. gada. Pirmajā šī gada mēnesī saražoti 567.5 tūkst. dažādu automašīnu un autobusu, pērn šajā pašā periodā šie rādītāji bija tuvu miljonam. Īpaši smagi cietuši japāņu auto eksportētāji, eksporta apjoms sarucis par 59.1 %. Japāna, kā zināms, ir vairāku pasaulē nozīmīgu automarku dzimtene, starp viņiem arī pasaules lielākais autoražotājs Toyota.
 Arī rūpniecības produkcija piedzīvojusi janvārī rekordaugstu kritumu pret iepriekšējo mēnesi — 10%. Mājsaimniecības janvārī izdevušas par 5.9% mazāk, tomēr pasaules otrajā lielākajā ekonomikā noticis arī kas pozitīvs, par 0.2% samazinājies bezdarbnieku skaits, sasniedzot 4.1%.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier Rīgā prezentē jauno CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier Rīgā prezentē jauno CS300 lidmašīnu    2

Latvijas lidsabiedrība airBaltic vēl šogad no Kanādas uzņēmuma Bombardier saņems pirmās divas jaunās CS300 lidmašīnas, prezentējot jauno CS300 lidmašīnas modeli, šodien Rīgā sacīja Bombardier viceprezidents Robs Devārs. Pirmo jauno...

Reklāma