Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Jauna kārtība atsevišķu tekstilpreču importam no Ķīnas

Ekonomikas ministrija informē, ka no 2008. gada 1. janvāra līdz 2008. gada 31. decembrim attiecībā uz 8 tekstilpreču kategoriju (T-krekli, svīteri, bikses, blūzes, gultas veļa, kleitas, krūšturi, linšķiedras un rāmijas dzija) Ķīnas izcelsmes importu uz ES tiks piemērota dubultās uzraudzības sistēma bez kvantitatīvajiem ierobežojumiem.

Lai ievestu augstākminētās preces, uzņēmējam Ekonomikas ministrijā jāsaņem importa licence, kas tiek izsniegta uz Ķīnas puses eksporta licences pamata. Tā tiks veikta saskaņā ar ES un Ķīnas vienošanos ar mērķi nodrošināt vienmērīgu pāreju uz bezkvotu režīmu.

Kvantitatīvie ierobežojumi tekstilpreču importam Pasaules tirdzniecības organizācijas dalībvalstu starpā tika atcelti jau 2005.gadā. Starptautiskā likumdošana arī paredz, ka kvotu režīmu pret Ķīnas izcelsmes tekstilprecēm ir iespējams piemērot līdz 2008. gada beigām. Šobrīd attiecībā uz 10 Ķīnas izcelsmes tekstilizstrādājumu kategoriju importu ES piemēro kvantitatīvos ierobežojumus, kas būs spēkā līdz 2007. gada 31. decembrim.

Papildus informācija pieejama Ekonomikas ministrijas mājas lapā internetā -  http://www.em.gov.lv/em/2nd/?cat=14354


 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma