Dienas Bizness

 • 29 ceturtdiena,
  septembris

  Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8614

  USD: 1.1221

Ražošana

Jauniem transportlīdzekļiem tehnisko apskati varēs veikt retāk  1

Jaunajiem transportlīdzekļiem tehnisko apskati varēs veikt retāk nekā līdz šim, paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kurus pirmdien, 29.martā, plānots skatīt Ministru kabineta komitejā.

Līdz šim saskaņā ar likuma noteikto, pirmā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā piecas dienas pēc tam, kad transportlīdzeklis pirmoreiz reģistrēts Latvijā.

Grozījumos noteikts, ka vieglajam automobilim, piekabēm ar pilnu masu līdz 3500 kg, motociklam, triciklam un kvadriciklam valsts tehnisko apskati pirmo reizi veic ne vēlāk kā trīs gadus pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, ievērojot atļaujā piedalīties ceļu satiksmē noteikto termiņu. Turpmākās valsts tehniskās apskates minētajiem transportlīdzekļiem jāveic katru gadu, ievērojot atļaujā piedalīties ceļu satiksmē noteikto termiņu.

Kravas automobilim, piekabei (puspiekabei) un neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzeklim valsts tehnisko apskati pirmo reizi veic ne vēlāk kā vienu gadu pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, ievērojot atļaujā piedalīties ceļu satiksmē noteikto termiņu.

Autobusam, vieglajam taksometram un autoapmācībai paredzētajam un attiecīgi reģistrētajam transportlīdzeklim valsts tehnisko apskati pirmo reizi veic ne vēlāk kā vienu gadu pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, ievērojot atļaujā piedalīties ceļu satiksmē noteikto termiņu.

Traktortehnikai un tās piekabēm valsts tehnisko apskati pirmo reizi veic ne vēlāk kā trīs gadus pēc dienas, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, ievērojot atļaujā piedalīties ceļu satiksmē noteikto termiņu.

Grozījumi izstrādāti, lai atvieglotu administratīvo slogu, jo tiek samazināts valsts tehnisko apskašu skaits.

Jaunākās ziņas kategorijā

Pasažieru vilciena valdes loceklis Māris Bremze iesniedzis atlūgumu

AS Pasažieru vilciens valdes loceklis Māris Bremze iesniedzis atlūgumu. Viņš aģentūrai LETA norādīja, ka šādu lēmumu pieņēmis, lai ļautos jauniem profesionāliem izaicinājumiem. Vienlaikus Bremze absolūti noliedza, ka uz viņu varētu būt...

Reklāma