2010. gadā transporta nozares uzņēmums Kālija parks strādājis īslaicīgas, bet lielas naudas līdzekļu nepietiekamības apstākļos, tāpēc uzņēmums arī nav spējis laicīgi norēķināties ar apsardzes kompāniju TM security.

Tā liecina Db.lv rīcībā esošie dokumenti un Kālija parka finanšu direktora sarakste ar TM security. Jau vēstīts, ka Ventspils tiesa pērnā gada 28. novembrī pēc  TM security pieteikuma ierosinājusi a/s Kālija parks maksātnespējas lietu.

Pērnā gada 23.septembrī Kālija parka nosūtītie iebildumi pret TM security par nepamatotajiem prasījumiem 2,096 miljonu latu apjomā, kas adresēti arī tiesai, liecina, ka Kālija parks no vienas puses atzīst, ka tika parakstīti līgumi, rēķini akceptēti, panākta vienošanās par parādu, tomēr pašus parādus uzņēmums neatzīst, TM security prasību dēvējot par bezkaunīgu rīcību, kas robežojas ar reketu. Tāpat Kālija parks neatzīst arī vienošanos (ko Kālija parks nodēvējis kā atpirkšanos no TM security), kas paredz samazinātu parādu 133,9 tūkstošu latu un līgumsodu 97,6 tūkstošu latu apjomā.

Tikmēr saskaņā ar 2010. gada nogales saraksti Kālija parka finanšu direktors skaidro, ka Kālija parks nespēs šomēnes pildīt saistības saskaņā ar 2010. gada 2. septembra vienošanos par līguma izbeigšanu un uzkrātā parāda nomaksu, kas paredzēja, ka katru mēnesi līdz 7.datumam Kālija parks veiks maksājumu 20,55 tūkst. Ls apmērā, jo šobrīd KP atrodas īslaicīgos, bet lielas naudas līdzekļu nepietiekamības apstākļos. Finanšu direktors (Kālija parks tagad uzskata, ka finanšu direktors esot parakstījis līgumus, tos rūpīgi neizlasot) piedāvāja parādu sadalīt un nomaksāt pa daļām.

Jau vēstīts, ka Kālija parka padomē joprojām turpina strādāt padomes priekšsēdētājs Šveices advokāts Rudolfs Meroni, padomes priekšsēdētāja vietnieks - Gints Laiviņš-Laivenieks, kā arī padomes loceklis - Sergejs Iļjašenko. Savulaik TM security bija iesaistīta Ventbunkera konfliktā tā dēvētās Oļega Stepanova un Olafa Berķa nometnes pusē, kas tolaik konfliktēja ar R. Meroni domubiedriem. Vienīgais TM security īpašnieks ir Mārtiņš Tenbergs. Valdes loceklis ar paraksta tiesībām ir Mareks Varnelis.

Dokumenti:

Pamatotie iebildumi (TM Security)
Pieteikums maksātnespējai
Akti un rēķini
Vēstule no D. Treimaņa
Izlīguma piedāvājums
Izlīgums

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra