Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

SXC

Kamēr vulkāns liek krist aviokompāniju akcijām, autobusu un prāmju bizness plaukst  3

Kamēr Eiropas aviokompānijas Īslandes vulkāna pelnu dēļ atrodas dīkstāvē un ir spiestas vērot, kā krīt to akciju cenas biržā, autobusu un prāmju starptautisko operatoru bizness zeļ.

BBC vēsta, ka Eiropas aviokompānijām Īslandes vulkāna izvirduma dēļ esot dīkstāvē, krītas to akciju cenas vērtspapīru tirgos. Piemēram, British Airways akcijas cena samazinājusies par teju 1%, savukārt Lufthansa akcijas cena nokritusies par 1,5%. Francijas aviopārvadātāja KLM akcijas cena samazinājusies par 1,8%.

Taču tajā pat laikā Latvijā radies ārkārtīgi liels pieprasījums pēc autobusu un prāmju biļetēm starptautiskajos maršrutos. Tāpat zināms cilvēku pieplūdums rodas Rīgas viesnīcās, noskaidroja Db.lv.

Piemēram, visi Eurolines starptautiskie autobusi, kad dodas prom no Rīgas piektdien, 16. aprīlī ir pilni. Pieprasījums ir pārāk liels, lai uzņēmums to spētu apmierināt, Db.lv skaidro Eurolines komunikācijas konsultante Elīna Dobulāne.

Saistībā ar gaisa telpu slēgšanu daudzās Eiropas valstīs palielinājies pieprasījums arī pēc Igaunijas kuģošanas kompānijas Tallink reisiem visās septiņās Tallink kuģošanas līnijās, arī starp Rīgu un Stokholmu, aģentūrai BNS pavēstīja Tallink Latvija tirdzniecības un mārketinga direktore Baiba Muceniece.

Arī viesnīcās Rīgā ir vērojams lielāks tūristu pieplūdums nekā ierasts. Sazinoties ar Reval Hotel pārstāvjiem, Db.lv uzzināja, ka no trīs Reval viesnīcām vislielākais viesu pieplūdums šodien ir viesnīcā Latvija. Savukārt viesnīcās Rīdzene un Elizabete cilvēku pieplūdums nav tik liels, taču tas ir ievērojami augstāks nekā vidēji dienā.

Taču līdz ar slēgto gaisa telpu ir radies arī iztrūkums viesnīcās, jo nevar ierasties tie viesi, kuri rezervējuši numuriņus šajā nedēļas nogalē.

Reval Hotel mārketinga daļa Db.lv arī apstiprināja, ka viesnīcu saviem pasažieriem kompensējušas aviokompānijas airBaltic, Turkish Airlines, kā arī Finnair.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma