Valsts policija nesāks kriminālprocesu pret bijušo ekonomikas ministru Arti Kamparu par viņa izteikumiem par nacionālo lidsabiedrību airBaltic, DB apstiprināja policijas pārstāve Lita Juberte.

Viņa norādīja, ka nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs un tāpēc atteikts ierosināt krimināllietu pret A.Kamparu. Jāatgādina, ka pēc airBaltic iesnieguma bija sākta resoriskā pārbaude par bijušā ministra izteikumiem. airBaltic sākotnēji vērsās Ģenerālprokuratūrā, kas iesniegumu tālāk nodeva VP priekšniekam, un tas nonāca policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē.

Jau vēstīts, ka airBaltic solīja vērsties tiesā pret ekonomikas ministru pēc tam, kad A.Kampars publiski apgalvoja, ka airBaltic finanšu situācija ir sarežģīta un lidsabiedrībai draud maksātnespēja. airBaltic pārstāvji pavēstīja, ka ekonomikas ministram pēc šādiem izteikumiem būtu jādemisionē, un šie izteikumi radījuši kompānijai milzu kaitējumu.

Bijušais satiksmes ministrs Uldis Augulis uzsvēra, ka A.Kampara paziņojumi par airBaltic, kuros tika izteikta neuzticība aviokompānijai, radījuši vairāk nekā 25 milj. Ls lielus zaudējumus.

Jūnijā bijušais ekonomikas ministrs paziņoja, ka problēmas aviokompānijā būtu jārisina, «agresīvā veidā pārņemot informācijas pieejamību un operatīvo menedžmentu» no pašreizējās kompānijas vadības. Pēc viņa domām, viss liecina, ka airBaltic vadība darbojās savās, nevis kompānijas interesēs.

DB jau vēstīja, ka slēgtā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē lemts par atļauju Valsts kasei izsniegt aizdevumu airBaltic, deputāti lēmuši, ka līdz šī gada beigām airBaltic aizdevumos saņems visu pamatkapitāla palielināšanai nepieciešamo summu, proti, 57,6 milj. Ls. Tomēr līdz brīdim, kamēr aizdevums tiks kapitalizēts, airBaltic par to būs jāmaksā procentu maksājumi - gada likme noteikta ap 13%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra