Pēc dažiem gadiem, kad ASV bruņotie spēki pametīs Afganistānu, Latvija var kļūt par vietu, caur kuru amerikāņi transportēs kravas no Afganistānas.

Tā uzskata Deivids Holahans, kurš pēdējos gadus bijis militārais atašejs ASV vēstniecībā Latvijā un palīdzējis koordinēt ASV armijai paredzēto kravu transportu uz Afganistānu.

«Es domāju, ka Latvija – uzticams NATO sabiedrotais – turpinās spēlēt nozīmīgu lomu, jo, visticamāk, būs vieta, uz kuru tiks vestas Aftganistānā izmantotais ekipējums pirms tā sagatavošanas transportēšanai uz ASV,» sarunā ar telekanālu CBS sacīja D. Holahans. Viņš norādīja, ka bruņojuma un citu preču izvešanas procesi no Irākas bijuši milzīgi.

D. Holahans ir arī Irākas un Somālijas konfliktu veterāns, bet tagad viņš nodarbojas ar uzņēmējdarbību un ir Rīgas Kubas cigāru veikala La Casa Del Habano vadošais partneris. D. Holahans arī lepojas ar lomu, kādu viņš spēlējis amerikāņu karaspēka apgādāšanā. Tāpat viņš atzīst, ka labi iederas Latvijā - «es esmu no Ziemeļfiladelfijas un cilvēki šeit ir ļoti līdzīgi filadelfiešiem,» sacīja D. Holahans.

Db.lv jau vēstīja, ka pakāpeniski konteineru plūsma caur Rīgu uz Afganistānu ir sasniegusi ap 40% no visām amerikāņu nemilitārajām piegādēm. Līdz ar attiecību krīzi Pakistānas un ASV starpā šis apjoms var turpināt pieaugt.

NATO kravu tranzīts caur Latviju notiek kopš 2009. gada un tas valsts ekonomikai ir devis vairākus miljonus latu. Iepriekš Latvijas televīzijas raidījums De Facto vēstīja, ka līdz šim konteineri no Afganistānas atpakaļ nākuši daļēji tukši, bet tagad parādījušās cerības piesaistīt kravas arī atpakaļceļā jau no pašas Afganistānas.

Kravu pārvadājumu maksimums no Afganistānas paredzams 2013. gada nogalē un 2014. gadā, kad plānots NATO Afganistānas misiju noslēgt. Šobrīd  Latvija sākusi politiskus sagatavošanās darbus, vēstīja raidījums. Arī ASV jau ir apliecinājusi vēlmi izmantot ziemeļu koridoru un Latviju kā transporta mezglu, lai izvestu gadu gaitā krājušos karavīru atbalsta aprīkojumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra