Dienas Bizness

 • 27 pirmdiena,
  februāris

  Līvija, Līva, Andra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Ķīna izrāda interesi sūtīt kravas uz Eiropu caur Latviju  4

Satiksmes ministrijā notikusi tikšanās ar delegāciju no Ķīnas, lai pārrunātu iespējas pa dzelzceļu sūtīt ķīniešu kravas uz Eiropu caur Latviju.

Tikšanās laikā Ķīnas delegācija tika iepazīstināta ar Latvijas tranzīta un loģistikas nozares piedāvātajām iespējām, savukārt SIA LDz Cargo Loģistika un Latvijas loģistikas kompānija Sungate dalījās savā pieredzē pārvadājumos uz Kazahstānu un citām Centrālāzijas valstīm.

Uz šo reģionu jau tiek sūtītas kravas, taču līdz šim nav izdevies piesaistīt pietiekamu kravu plūsmu atpakaļ virzienā. Lai paaugstinātu maršruta konkurētspēju, svarīgi nodrošināt kravu plūsmu abos virzienos, norāda Satiksmes ministrija.

Ķīnas puse apliecinājusi ieinteresētību kravas sūtīt pa dzelzceļu uz Eiropu caur Latviju un uzsvērusi, ka tas ir delegācijas vizītes galvenais mērķis - saprast mūsu iestrādes un piedāvātās iespējas transporta un tranzīta jomā.

Otra svarīgā tēma, kura tika apspriesta, bijis Ķīnas preču imports uz Eiropas Savienību (ES) caur Latvijas noliktavām un loģistikas centriem. Tika apspriestas iespējas un nosacījumi investīciju veikšanai, īpaši brīvostās un Speciālajās ekonomiskajās zonās. Ķīnas delegācija izrādījusi interesi par iespējām uz vietas veikt komplektēšanas, pārstādes un apstrādes darbības. Tādējādi Ķīnas eksportētāji iegūtu ne tikai finansiālas priekšrocības uz mazāku muitas maksājumu rēķina, bet arī varētu iegūt precēm ES izcelsmes statusu, kas savukārt ļautu vieglāk darboties ES tirgū, skaidro ministrijā.

Liels potenciāls arī varētu būt dažādu augļu, dārzeņu u.c. pārtikas produktu eksportam no Ķīnas Ziemeļrietumu daļas. Šādas sadarbības rezultātā varētu veidoties jauni uzņēmumi un darba vietas.

Reklāma