Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  februāris

  Evelīna, Aurēlija, Mētra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Foto: Aivars Liepiņš, Dienas Mediji

Ķīnas vēstnieks par Latvijas sabiedrisko transportu: «Apbrīnojami!»  15

«Mēs Ķīnā nopietni attīstām sabiedrisko transportu. Šajā jomā mēs daudz ko varam mācīties no Latvijas. Man ļoti patīk Latvijas sabiedriskais transports,» intervijā laikrakstam Diena sacījis Ķīnas vēstnieks Latvijā Hu Ješuņs.

«Viss pienāk laikā! Apbrīnojami! Pat ziemā, kad ir sniegs, viss transports iet. Apbrīnoju Latvijas pašvaldību darbu šajā jomā,» viņš sacījis.

Vaicāts, kas Latvijā varētu būt tās preces, kas Ķīnu varētu interesēt, H. Ješuņs stāstījis:

«Man jāsaka - ķīniešiem ir ļoti labs uzskats par latviešu precēm. Sevišķi pēc Šanhajas izstādes 2011. gadā. Tagad Latvija ir ļoti populāra Ķīnā. Mēs interesējamies par kokapstrādes produktiem, medicīnas, farmācijas precēm, arī par pārtikas produktiem. Arī par rotaslietām, piemēram, dzintaru.»

«Ķīnas tirgus ir milzīgs. Ja tikai viens procents ieinteresējas - tie jau ir 40 miljoni. Mēs ceram palielināt eksportu no Latvijas, bet Latvijas uzņēmējiem arī pašiem jāstrādā,» norādījis vēstnieks.

Jautāts, kas tieši jādara Latvijas uzņēmējam, viņš atbildējis:

«Tā kā Ķīna un Latvija ir ļoti tālu viena no otras, jābūt lielai pievienotai vērtībai. Otrkārt - tām precēm jābūt diezgan daudz. Būtiski ir tas, ja preces ir pietiekamā daudzumā, tās var maksāt mazāk un tāpēc būt pievilcīgākas, un preces piegādātājam jāpazīst Ķīnas tirgus.»
 

Reklāma