Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  februāris

  Evelīna, Aurēlija, Mētra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Kohēzijas fonda papildu finansējums tiek Liepājas un Ventspils lidostām  1

ES Kohēzijas fonda līdzekļus, kas netiks apgūti, īstenojot lielo ostu infrastruktūras attīstības projektus – vairāk nekā 760 tūkst. Ls – Satiksmes ministrija ierosinājusi novirzīt Liepājas un Ventspils lidostu rekonstrukcijas projektiem.

Tas izriet no Satiksmes ministrijas virzītajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos «Noteikumi par darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» papildinājuma 3.3.1.4.aktivitāti «Lidostu infrastruktūras attīstība»», kurus rīt skatīs Ministru kabinets.

Saskaņā ar noteikumu izmaiņām, normatīvajā aktā plānots noteikt, ka maksimālais Kohēzijas fonda finansējums lidostas Rīga projektam ir 41, 114 milj. Ls no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, savukārt maksimālais Kohēzijas fonda finansējums no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām Liepājas lidostai ir 2, 394 milj. Ls un Ventspils lidostai – 1, 915 milj. Ls.

Jāatgādina, ka satiksmes ministrs Uldis Augulis pārstāv Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), kuras premjera amata kandidāts ir Ventspils mērs Aivars Lembergs. Ar Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska vadīto Liepājas partiju ZZS ir noslēgts sadarbības līgums. Savulaik nacionālā aviokompānija airBaltic veica lidojumus starp Rīgu un Ventspili, kā arī starp Rīgu un Liepāju, taču pēc tam, kad tika pārtraukta iekšzemes lidojumu dotēšana, tika pārtraukti arī lidojumi.
 

Saistītie raksti

Reklāma