Dienas Bizness

 • 26 pirmdiena,
  septembris

  Gundars, Kurts, Knuts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Konceptuāli atbalsta kuģošanu Rīgas kanālā  3

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien, 5.septembrī, konceptuāli atbalstījusi Aiņa Čaunāna iesniegumā izteikto priekšlikumu par Pilsētas kanāla izmantošanu kuģošanai. Komiteja nolēmusi lūgt Vides departamentu sagatavot grozījumus noteikumos, kas liedz pilsētas ūdenstilpēs izmantot motorizēto ūdenstransportu.

Saskaņā ar Rīgas domes sniegto informāciju A.Čaunāna projekts Rīga no cita skatu punkta paredz izmantot laivas ar videi draudzīgiem elektrodzinējiem, izbūvējot sezonas piestātnes uz pontoniem pie Latvijas Nacionālās operas, Centrāltirgus un Latvijas Nacionālā teātra.

Plānots, ka pa kanālu un tā galus savienojošo Daugavas posmu ar 15 minūšu intervālu kursēs četras laivas, kuras veidotas kā pagājušā gadsimta sākumā izmantoto pastaigas laivu kopijas. Katra no laivām vienlaikus spēj uzņemt 18 cilvēkus. Laivas kursēs ar 5 km/s ātrumu, braucienu pavadīs stāstījums par interesantākajiem apkārtnes objektiem. 

Komiteja nolēmusi lūgt Vides departamentu sagatavot grozījumus Rīgas domes saistošajos noteikumos Rīgas hidrogrāfiskā tīkla uzturēšanas noteikumi, kas liedz pilsētas ūdenstilpēs izmantot motorizēto ūdenstransportu, kā arī lūgt Īpašuma departamentu un Satiksmes departamentu risināt jautājumu par pagaidu (sezonas) piestātņu uz pontoniem izveidošanu, ievērojot Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojumā noteikto.

 

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma