Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Ekonomika

Konkurences dēļ autostāvvietas pie lidostas kļūst lētākas  9

Augot autostāvvietu skaitam pie lidostas Rīga, cenas par auto novietošanu lidostas tuvumā samazinājušās. Tirgū turpina ienākt arī jauni spēlētāji, raksta žurnāls Lietišķā Diena/Dienas bizness.

Konkurence un ekonomiskā krīze pirms pusgada cenas ilgtermiņa autostāvvietās lika samazināt arī pašai lidostai “Rīga”. Pirms trīs nedēļām jaunu ilgtermiņa autostāvvietu pie lidostas atvēris arī ekspolitiķis Māris Gulbis. Viņš norāda, ka šajos laikos ap lidostu, kura ir kā biznesa oāze, gadā apkalpojot gandrīz piecus miljonus pasažieru, pat ja 70% no tiem ir tranzītpasažieri, cenšas spietot daudzi biznesi. Kā liecina žurnāla apkpotā informācija, cena par auto novietošanu lidostā svārstās no septiņiem līdz 24 latiem par nedēļu. Dažādi interneta resursi liecina, ka bez tradicionālajām autostāvvietām vietu savā pagalmā piedāvā arī daži Mārupes iedzīvotāji. Attālākās autostāvvietas piedāvā klientu no stāvvietas nogādāt lidostā un atpakaļ.

Tikmēr Lielbritānijā patērētāju tiesību aizsardzības organizācija norādījusi, ka šajā valstī autostāvvietu cenas pie lidostām dažkārt ir absurdi augstas, raksta BBC. Augstākā cena ir Hītrovas lidostas biznesa autostāvvietā – 88,70 angļu mārciņas par nedēļu. “Anglijā vienkārši ap lidostām nav tik daudz brīvas vietas, lai varētu izveidot stāvvietas, Latvijā vietas pietiek un tur arī ir savairojušās dažādas privātās iniciatīvas,” saka aviācijas eksperts, ekonomists Tālis Linkaits.

Jaunākās ziņas kategorijā

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Latvijas lidsabiedrības airBaltic akcionāru sapulcē tika ievēlēta jauna airBaltic padome un Larss Tūsens stājās iepriekšējā airBaltic padomes locekļa Ralfa Dītera Montāga Girmesa vietā. Akcionāru sapulcē tika pārvēlēti trīs līdzšinējie...

Reklāma