Samazinoties airBaltic apgriezieniem, citu aviosabiedrību pārvadāto pasažieru skaita pieaugums pārsniedz pat 100%, šodien raksta Dienas bizness.

Aplūkojot 2012. gada maija lidostas Rīga datus, pēc pārvadāto pasažieru skaita pieauguma līderpozīcijās izvirzījusies Lufthansa ar 130% lielu pieaugumu, kam seko Aeroflot + 96% un Wizz Air + 77%.

Arī skatoties pirmos piecus 2012. gada mēnešus kopā, pēc pasažieru skaita straujāk augošo lidsabiedrību topu no Rīgas veido Aeroflot + 94%, Wizz Air +90% un Transaero +60%. Savukārt pēc pirmo piecu mēnešu datiem visstraujāk sarūk Czech airlines - 52%, Ryanair – 18% un airBaltic – 7%.

Skatoties tikai 2012. gada maija statistiku, minēto aviosabiedrību pasažieru skaita kritums ir vēl lielāks – airBaltic -17%, Ryanair – 27% un Czech Airlines – 75%. Kā DB jau rakstīja, ka kopumā lidostā Rīga gan aprīlī, gan maijā bijis ievērojams pasažieru skaita kritums, attiecīgi – 8% un -11% pret 2011. gadu. Tas izskaidrojams ar airBaltic pasažieru skaita kritumu, jo Latvijas nacionālās aviosabiedrības tirgus daļa Rīgas lidostā pārsniedz 60%.

«Diemžēl airBaltic tirgus daļa ir pārāk liela, lai citas aviokompānijas varētu tik ātri nosegt zaudētos pasažieru procentus,» šos datus DB skaidro VAS Starptautiskā lidosta Rīga Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra