Tik «kosmisks» atalgojums, kāds bija Bertoltam Flikam un vēl dažiem Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic darbiniekiem, jaunajam lidsabiedrības vadītājam, visticamāk, netiks.

Tā var noprast no premjera Valda Dombrovska teiktā LTV raidījumā Labrīt, Latvija!.

Bertolta Flika alga pērn nacionālajā aviokompānijā airBaltic bijusi 240 tūkst. Ls. Taču tie nav vienīgie B.Flika gūtie ienākumi, jo viņš apdrošināšanas atlīdzībā saņēmis 15 tūkst. Ls un kompensācijās vēl 25,49 tūkst. Ls, liecina Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā pieejamā informācija.

Paredzēts, ka šodien tiks izziņots jaunā airBaltic vadītāja vārds, kā arī kompānijas valdes un padomes locekļi.

Jau ziņots, ka vakar, 3. oktobrī, tika parakstīta vienošanās starp Latvijas Republiku, airBaltic mazākuma akcionāru, kreditoriem un citām iesaistītajām pusēm, tādējādi valstij nodrošinot faktisko kontroli pār airBaltic.

Vienošanās parakstīta starp Latvijas Republiku satiksmes ministra personā, SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS), a/s Latvijas Krājbanka, AB Bankas Snoras, AKB Investbank, Taurus Asset Management Fund Limited, Transatlantic Holdings Company S.A. un SIA KD Jet. Vienošanos no valsts puses parakstījušais Satiksmes ministrs sīkāk nekomentēja līdz šim procesā neminēto kompāniju iesaistītību.

Sia KD Jet, kas iepriekš nav minēta saistībā ar airBaltic, īpašnieks ir Lietuvā šī gada 16 jūlijā  reģistrēta kompānija Lionera. Kompānijas juridiskā adrese ir Lidosta Rīga, Biroju iela 10, proti, tāda pat kā Bertoltam Flikam daļēji piederošais lidostas virszemes pakalpojumu sniedzējam North Hub Services. Sia KD Jet vienīgais valdes loceklis ir kāds Mārcis Kauliņš.

Vienošanās paredz valsts proporcionālu līdzdalību airBaltic pamatkapitāla palielināšanā kopumā par apmēram 100 miljoniem latu, kad izpildīti vairāki priekšnosacījumi, tostarp tiesiskās aizsardzības pieteikuma atsaukums, pērnā gada aprīlī pieņemtā lēmuma par 59,11 tūkstošu akciju dzēšanu izpilde, kā arī jaunu airBaltic statūtu apstiprināšana.

Tāpat ir izbeigts līdzšinējais akcionāru līgums, savukārt airBaltic vadītājs Bertolts Fliks savas pilnvaras noliks pēc akcionāru sapulces lēmuma, kas paredzēta jau rīt.

Vienošanās paredz, ka jaunā valde darbosies trīs cilvēku sastāvā. To akcionāru sapulcē varētu apstiprināt jaunā padome, par ko akcionāri paredzējuši balsot rīt. Gan padomes, gan valdes iespējamie locekļi šobrīd tiek vērtēti.

Tāpat lidsabiedrībai tiks atgriezta airBaltic preču zīme un ieķīlāta par labu valstij, lai nodrošinātu valsts aizdevuma atmaksu.

Tā kā paredzētas bargas sankcijas par vienošanās nepildīšanu, tad U. Augulis domā, ka tā tiks ievērota, nodrošinot kompānijai stabilitāti un attīstību.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra