Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Kravas auto uz robežas būs jāpērk rindas numurs  2

Ceturtdien, 28. jūnijā Valsts sekretāru sanāksmē izskatīja Satiksmes ministrijas izstrādāto Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu par kravas transportlīdzekļu rindas organizēšanu pirms Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktiem, Db.lv informēja Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā referente Tija Ezeriņa.

Noteikumu projekts paredz, ka autotransporta rindas pirms Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktiem tiks organizētas izmantojot izveidotos stāvlaukumus, kuros iebraukšana būs obligāta visiem kravas transportlīdzekļiem, kuri gatavojas šķērsot Latvijas robežu un kuru pašmasa pārsniedz 3,5 tonnas.

Par rindas organizēšanu ir noteikta maksa - Ls 12,00 (iekļaujot PVN). Kravas transportlīdzeklim, iebraucot stāvlaukumā, piešķir rindas kārtas numuru - šādā secībā kravas automašīnas arī izbrauc no stāvlaukuma.

Iebraucot stāvlaukumā, kravas automašīnas tiks sadalītas divās plūsmās - ārpuskārtas kravu plūsmā (ātri bojājošās kravas u.c. kravas atbilstoši 2001.gada 10.jūlija MK noteikumiem Nr.310 "Kārtība, kādā personas šķērso Latvijas Republikas valsts robežu") un pārējo kravu plūsmā. Tādējādi ārpus kārtas kravas varēs operatīvi šķērsot robežu.

Iegūtos finanšu līdzekļus paredzēts novirzīt dažādu pakalpojumu sniegšanai - stāvlaukumu uzturēšanai, rindas kārtības organizēšanai, kā arī autovadītāju sadzīves apstākļu uzlabošanai - labierīcību, siltā un aukstā ūdens un dušas telpu u.c. nodrošināšanai.

Pašreiz pie katra robežpunkta ir plānots nomāt vienu stāvlaukumu. Pie Terehovas robežpunkta stāvlaukumā paredzētas vietas 500 kravas automašīnām, bet pie Grebņevas - 300. Papildus situāciju uzlabos arī ceļa posma Nirza Ploski būvniecība. Kas nozīmē, ja pie Terehovas robežpunkta esošo kravas transportlīdzekļu skaits pārsniegs stāvlaukumā paredzēto vietu skaitu, tad tie varēs stāties rindā ceļa vienā joslā, taču vēl paliks divas joslas, kas nodrošinās brīvu pārējā transporta kustību.

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  18

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma