Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Kravu apgrozījums ostās audzis par 14%

Kravu apgrozība Latvijas ostās šā gada trešajā ceturksnī sasniedza 16,6 miljonus tonnu kravu, kas ir par 13,7% vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Iekrauto un nosūtīto kravu apjoms sasniedzis 14,4 miljonus tonnu, kas ir par 9,7% vairāk nekā aizvadītā gada attiecīgajā laika posmā.
Ostās kuģos iekrauto un nosūtīto naftas produktu apjoms trešajā ceturksnī bija 4,9 miljoni tonnu – par 16,9% vairāk nekā pirms gada, nosūtīto ogļu apjoms veidoja 4,8 miljonus tonnu – pieaugums gada laikā par 43,7%. No Latvijas ostām nosūtīto mobilo kravu apjoms pieauga par 21,7% un sasniedza 0,4 miljonus tonnu. Citu svarīgāko nosūtīto kravu apjomi ir samazinājušies: kokmateriālu (1,2 miljoni tonnu) – par 26,9% un minerālmēslu (1 miljons tonnu) – par 2%.

Saistītie raksti

Gada laikā strauji – par 48,7% līdz 2,2 miljoniem tonnu pieaudzis ostās saņemto un izkrauto kravu apjoms.

Lielāko no kuģiem izkrauto kravu apjomu veidoja kravas konteineros: 0,5 miljonus tonnu – par 18,4% vairāk nekā pirms gada, celtniecības materiāli: 0,4 miljonus tonnu – 1,7 reizes vairāk, kā arī mobilās kravas (0,4 miljonus tonnu) – pieaugums par 25,8%. Parādījies jauns saņemtās kravas veids: ogles, kas 2011.gada trešajā ceturksnī sasniedza apjomu 0,3 miljonus tonnu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma