Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Kravu apjoms Liepājas ostā turpina pieaugt  1

Augustā Liepājas ostā pārkrautas 435,6 tūkst. t kravu, kas ir par 22,6 % vairāk nekā 2010. gada augustā.   

Kravu apjoma pieaugumu veicinājusi ostas uzņēmumu mērķtiecīga un stabila darbība piesaistot dažāda veida  un jaunas kravas, norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.  Augustā Liepājas ostā apkalpoti 100 kuģi un 1853 pasažieri.

Saistītie raksti

Lielāko kravu daļu augustā veidoja ģenerālkravas – 224,6 tūkst. tonnas jeb 51,6%. Lielākais apgrozījums kokmateriāliem, apaļkokiem, ro-ro tipa kravām un metāllūžņiem.

Beramkravu apjoms bijis 161,1 tūkst. tonnu jeb 37% no visām kravām. No kravu veidiem lielāko  apgrozījumu joprojām nodrošina  labība un labības produkti. Stividori aktīvi gatavojas jaunajai graudaugu sezonai un prognozē, ka tuvāko mēnešu laikā beramkravu apjomi Liepājas ostā ievērojami pieaugs. Stabila kravu plūsma ir celtniecības materiāliem. Augustā pārkrauts 53,2 tūkst. tonnu. Lielā mērā to nodrošina  cementa kravu plūsma Cemex terminālī.

Lejamkravu apjomi šā gada augustā sasniedza 49,9 tūkstoši tonnu. Pieaugums salīdzinot ar iepriekšējo gadu – 40,6%.

Lielākā stivodora godu neatdod LSEZ a/s Liepājas osta LM, kas pārkrāvusi gandrīz 130 tūkstošus tonnu aizvadītajā mēnesī. Otrs lielākais kravu apgrozījums augustā bija LSEZ SIA Piemare – 91 tūkstotis tonnu. To veidoja negabarīta kravas – dārza mājiņas.

Kopumā šā gada  astoņos mēnešos Liepājas ostā pārkrauts  3,2 miljoni tonnu, kas ir par 16,7 % vairāk nekā gadu iepriekš.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma